Forma-1 Szingapúri Nagydíj

A Williamsnek sokba kerülhet Perez „bevetődése”

A Williams csapatfőnöke, James Vowles szerint Sergio Perez kudarcba fulladt előzési kísérlete Alex Albon ellen Szingapúrban értékes világbajnoki helyekbe kerülhet a grove-i Forma-1-es csapat számára.

Alex Albon, Williams FW45

Előre úgy tűnt, hogy a Marina Bay nem a Williams pályája lesz, de Albonnak egész jó versenye volt és a verseny végén a virtuális biztonsági alatt feltett új gumik, ahogy a Mercedesnél is, úgy neki is komoly tempóelőnyt biztosítottak.

Albon a 10. volt és Liam Lawsonra jött fel, amikor az őt megelőzni próbáló Perez összeütközött vele – ezt a TV-közvetítés nem mutatta. A Red Bull versenyzője ötmásodperces büntetést és egy büntetőpontot kapott a manőverért - videón az incidens!

Albon végül 11. lett, de Vowles szerint Lawsont is megelőzhette volna és Russell utolsó körös balesetével így a nyolcadik helyre jöhetett volna fel, azaz a Perez-incidens négy pontjába kerül a Williamsnek, míg kettőt ajándékoz az AlphaTaurinak Lawson révén, valamint egyet a Haasnak, akiktől Kevin Magnussen a 10. lett.

Hét versennyel a vége előtt a Williams hetedik a konstruktőri bajnokságban 21 ponttal, a 12 pontos Haas, a 10 pontos Alfa Romeo és az 5 pontos AlphaTauri előtt egy olyan csatában, ahol minden egyes pozíció dollármilliókat jelent a pénzdíjakból.

A Motorsport.comnak Vowles így értékelt a verseny után: „Elég sok pontunkat lesöpörték ma az asztalról. Frusztráló, mert egy ilyen bajnokságban minden pont számít, és a közvetlen riválisaink előtt álltunk, szóval az, hogy ezt így elvették tőlünk, elég fájó.”

„Ráadásul semmi ok nem volt erre. Egy bevetődés volt. Van értelmes módja az előzéseknek, de ez nem volt az. Pár körrel azelőtt Perez nagyon jól bement a belső ívre és már betette mellé az orrát, ezzel magában nincs is probléma, agresszívan kell támadni.”

„Alex azonban akkor már elkezdett ráfordulni a kanyarra és az autó hátulja így ráfordul a másikra és hozzáért az oldaldobozhoz. Esélytelen lett volna megelőznie így. Emiatt igazán idegesítő. Nagyon, nagyon kicsi különbségekről beszélünk és egy ilyen dolog bajnoki helyekről dönthet.”

Perez maga sem volt elégedett a versenyt követően, így nyilatkozott még a büntetését megelőzően.

Előző cikk Russell nem hagyná, hogy "szánalmas hibája" megtörje az önbizalmát
Következő cikk Lewis Hamilton: Ha nem Russell lett volna előttem, meglett volna a top 2!