A Williams egy amerikai pilótával erősíthet, ha Latifi távozik

A Williams egy versenyzőt már bejelentett 2023-ra, mégpedig Alexander Albont. A thaiföldi pilóta hűséges marad csapatához, és reméli, hogy együtt jutnak fel a csúcsra. A második ülés még mindig üres, és egy meglepő név bírtokába kerülhet: Logan Sargeanthez.

Alex Albon, Williams FW44

Fotót készítette: Williams

Logan Sargeant 2019 és 2021 között a Formula 3-ban versenyzett, a legsikeresebb szezonja 2020-ban volt, amikor a Prema csapatával az összesített tabella harmadik helyén végzett. A floridai pilóta számára akkor még nem volt kilátásban a Forma-2-be való feljutás. Sőt, visszalépett, és csatlakozott Charouzhoz az F3-ban.

2021-ben a Williams juniorjaként jelentették be, és már az F2-ben debütált a HWA Racelab (ma Van Amersfoort Racing) színeiben, Dzsiddában. Itt nem igazán szerzett nevet magának, de a Carlin elég jónak találta az amerikait ahhoz, hogy 2022-ben állandó ülést kapjon tőlük.

Sargeantnek nem kellett sokáig várnia első dobogós helyezésére. A spanyolországi sprintversenyen egy takaros harmadik helyet szerzett. Mindössze három hétvégével később gondoskodott arról, hogy az amerikai himnusz is elhangozzon.

Sargeant megnyerte a fő futamot Nagy-Britanniában, miután korábban a pole pozícióba kvalifikálta magát. Egy héttel később a Red Bull Ringen a harmadik helyen végzett a főfutamban, de Roberto Merhi időbüntetése és Richard Verschoor kizárása miatt az első helyre lépett előre.

Sargeant tehát jól teljesít a Formula 2-ben, és a nyári szünet előtt a harmadik helyen áll. Még négy hétvége van hátra a Forma-2-ben, és annak ellenére, hogy Felipe Drugovich 61 ponttal vezet, Sargeantnek még mindig van esélye arra, hogy bajnokká váljon. A pilóta úgy tűnik, hétről hétre gyorsan javul.

Ami segíthet Sargeantnek abban, hogy helyet kapjon az F1-ben, az a nemzetisége. A Forma-1 és a Liberty Media többször is elmondta, hogy szívesen látna egy amerikai F1-es versenyzőt, hogy fellendítse a sportágat az Egyesült Államokban.

Az országnak van egy F1-es csapata a Haas F1 személyében, és 2023-tól három futamot rendeznek majd amerikai földön. A Liberty Media hajlandó lehet segíteni az amerikait abban, hogy megszerezze a Williams másik ülését a GpBlog szerint.

Sargeant nem fogja könnyen megkapni ezt az ülést, mert a 21 éves versenyzőnek kemény konkurenciával kell szembenéznie: Nicholas Latifival, Nyck de Vriesszel és bizonyos mértékig Oscar Piastrival.

Latifinak még fél szezonja van hátra, hogy bizonyítson, miután két és fél szezonon keresztül nem nagyon jött össze neki ez a Williamsnél. De Vries korábbi Formula-2-es bajnok és regnáló Formula-E-bajnok volt. Emellett a Mercedes tartalékversenyzője, amely egyben a Williams motorszállítója is. Piastri úgy tűnik, hogy a McLarenhez tart, de a pletykák szerint a Williams is már kapcsolatban van az ausztrállal.

Alex Albon többéves szerződést írt alá a Williamsnél!

Íme a Spái 24 órás videós összefoglalója:

Előző cikk Ricciardo visszatérhet az Alpine-hoz? Szeptemberig van ideje dönteni!
Következő cikk Horner Verstappenről: Rajta van az 1-es rajtszám az autóján, ezért lett higgadt