29 nov.
249 nap

A világbajnok Mercedes W09 lett az év autója, nem a Ferrari SF71H

2018. dec. 3. 6:11

A Pirelli Autosport Awards díjkiosztó gáláján a Mercedes W09 versenygépet szavazták meg az év autójának. Ismét egy F1-es autó vitte a prímet.

A Mercedes a korábbi évekhez hasonlóan az egyéni és a konstruktőri címet is megnyerte a Forma-1-ben. Ezzel már öt világbajnoki címet nyertek egymás után. Az idei konstrukció, a W09 csak Lewis Hamiltonnal volt képes nyerni, de vele 11 alkalommal. A brit világbajnok rekorder az időmérő edzéseken is 11x volt az első helyen.

Az Aldo Costa, James Allison, Mike Elliot és Geoff Willis tervezte autó sokak szerint csak a második legjobb volt a 2018-as kiírásban, mert a Ferrari jobb csomaggal állt elő, de Sebastian Vettel hibái miatt az SF71H egy címet sem tudott elhódítani.

A W09 a 11 győzelem mellett 25 dobogós helyezést, 13 rajtelsőséget és 10 leggyorsabb kört szerzett. Az autóval Valtteri Bottas kétszer nyert kvalifikációt.

A 2014-es turbóéra kezdete óta a Mercedes idén nézett szembe a legnagyobb kihívással a Ferrari versenyképessége miatt, és időnként a Red Bull is képes volt megnehezíteni a dolgukat. A rivális SF71H 6 győzelmet, 24 dobogót, 6 rajtelsőséget és 4 leggyorsabb kört tudhat a neve mellett.

A szavazáson a W09 emellett olyan autókat győzött még le mint a Formula E-ben szerepelt Audi, a Dallara új IR18 IndyCar gépe, a rekordot döntő VW R Pikes Peak és a Toyota TS050 Hibrid a WEC-ből, amivel Fernando Alonso megnyerte a Le Mans-i 24 órás versenyt.