A TOP 5 legikonikusabb becenév a Forma-1-ben!

A Forma-1-es pilóták gyakran kapnak becenevet csapatuktól, a riválisaiktól vagy a médiától. Az igazán karizmatikus egyéniségek sokszor megihletik a nagyérdeműt is!

#1 Jégember alias Kimi Räikkönen

Egy becenév, amit mindenki ismer – mert az nem lehet, hogy nem hallottad még! Habár Kimi Räikkönen finn nemzetisége miatt kapta ezt a becenevet, igazából 100%-ban illik rá. Ismerve a nyugodtságát, illetve nemtörődömségét – a nyilatkozatai és a beszólásai már legendássá váltak. 2007 bajnoka még a rádióban is emlékezetes mondatokkal válaszol csapatának ("Leave me alone, I know what I’m doing!" – azaz: "Hagyjatok egyedül, tudom, mit csinálok!")

Mindeközben a finn az egyik legtehetségesebb Forma-1-es pilóta a mezőnyben – még akkor is, ha ma már sok kritikát kap a teljesítménye miatt – hosszú ideig nem fogjuk elfelejteni.

AUTO/F1 JEREZ TESTS 2004

#2 Autótörő Hunt alias James Hunt

A brit megrögzött balesetező volt még a Forma-3-ban, amíg végül világbajnok nem lett a Forma-1-ben – 10 futamot nyert meg és 23-szor állt dobogón a hat éves királykategóriás pályafutása alatt.

F1 ARCHIVE - LAUDA and HUNT rivalry 1976

#3 Maestro alias Juan Manuel Fangio

Az argentin pilóta öt bajnoki címet is szerzett a Forma-1-ben, és a pályafutása alatt a versenyek felét meg is nyerte, így nem csoda, hogy a Mester becenévvel illették.

MOTORSPORT / JUAN MANUEL FANGIO

#4 A Professzor alias Alain Prost

A Professzor név a MotoGP rajongók körében sokkal népszerűbb becenév, mégis a Forma-1-ben használták először. Alain Prost, a négyszeres francia világbajnok mindig pontosan megtervezte és kiszámolta a versenyeit. Prost a mai napig a sportág egyik ikonikus versenyzője, aki mindig maximális precizitással versenyzett, még akkor is, amikor az üzemanyag-spórolás nem volt olyan bevetett gyakorlat, mint manapság...

MOTORSPORT / GIANNI AGNELLI

#5 Britney alias Nico Rosberg

Nem kérdés, hogy Nico Rosbergé a legmodernebb és egyben leglányosabb becenév. A Mercedes pilótája a pop énekesnő után kapta a nevét a szőke fürtjei, és modell alkata miatt. A becenév még a williamses időkben ragadt rá, amikor Mark Webber csapattársaként versenyzett.

MOTORSPORT/F1 ITALY 2006

Előző cikk Ellágyult az F1: Marko szerint fontosabb, hogy rajongóik legyenek, mint gyártók a spotban
Következő cikk Alonsónak van egy olyan jó szokása a Forma-1-ben, hogy nem tud szerződni, viszont jól keres és még mindig a legjobb?!