TOP 10 debütálás a Forma-1-ben

A Formula-1 hivatalos YouTube csatornája most a legsikeresebb debütáló pilótákat gyűjtötte össze egy Top 10-es listába, köztük olyan világbajnokokkal, mint Nico Rosberg, Lewis Hamilton, Mario Andretti.

10: Carlos Reutemann, 1972, Argentin Nagydíj

Reutemann bemutatkozása a hazai futamán kiválóan kezdődött, és a legelső futamán megszerezte a pole-pozíciót a bajnoki címvédő, Jackie Stewart előtt. A versenyen egy extra kiállás miatt végül csak a 7. helyen végzett, de a hétvégén letette a névjegyét.

9: Nico Rosberg, 2006, Bahreini Nagydíj

A világbajnok Keke Rosberg fiaként Nicon nagy nyomás volt 2006-ban, hogy a GP2-es bajnoki címe után a Williamsnél is bizonyítson. A rajtot követően összeért Nick Heidfelddel, és visszaesett az utolsó helyre, onnan azonban egészen a 7. helyig küzdötte magát előre.

8: Ricardo Rodríguez, 1961, Olasz Nagydíj

Ricardo és bátyja, Pedro az 1960-es Le Mans-i versenyen tették le a névjegyüket, Ricardo pedig azonnal ülést kapott a Ferrarinál, mindössze 19 évesen. Rodríguez az elképesztő, második helyre kvalifikálta magát, azonban a futam csapattársa, Wolfgang von Trips, és 15 néző halála miatt maradt emlékezetes. Rodríguez üzemanyagpumpa hibával esett ki a versenyről.

Ricardo Rodriguez, Ferrari

Fotó készítője: David Phipps

7: Lewis Hamilton, 2007, Ausztrál Nagydíj

Hamilton 2006-ban Rosberghez hasonlóan újoncként bajnok lett a GP2-ben, Raikkonen távozása miatt pedig megnyílt a hely előtte a McLarennél. Az időmérőn a 4. helyre kvalifikálta magát, majd az első kanyarban körbeautózta csapattársát, Fernando Alonsót. A versenyen végül a 3. helyen ért célba.

6: Jean Alesi, 1989, Francia Nagydíj

Alesi a Tyrellnél kapta meg a bemutatkozási lehetőséget, úgy, hogy közben párhuzamosan versenyzett a Formula 3000-ben is, ahol bajnok lett az év végén. A versenyen a gyengécske Tyrrell-lel a 16. helyről rajtolva a parádés negyedik helyen ért célba.

Jean Alesi, Tyrrell 018

Fotó készítője: Motorsport Images

5: Kevin Magnussen, 2014, Ausztrál Nagydíj

Mindössze 1 év után vált meg a McLaren Sergio Pereztől, Magnussen pedig parádésan mutatkozott be a visszaeső McLarennel, és a 4. helyről rajtolva 3.-nak intették le, azonban Ricciardo kizárását követően megörökölte a 2. helyet. Sainz 2019-es pódiumáig az övé volt az utolsó McLarenes dobogó.

4: Mark Webber, 2002 Ausztrál Nagydíj

Webber a Minardinál mutatkozott be a kaotikus 2002-es Ausztrál Nagydíjon, ahol csak 8 versenyző fejezte be a futamot. Webber a 18. helyről rajtolva a zseniális 5. helyen zárta a futamot, miután maga mögött tudta tartani a Toyotás Mika Salot.

Local hero Mark Webber

Fotó készítője: Brousseau Photo

3: Mario Andretti, 1968, Egyesült Államok, Watkins Glen

Andretti volt az első versenyző a Forma-1 történetében, aki a bemutatkozó futamán pole-pozíciót szerzett. A versenyről azonban kuplunghiba miatt kiesett a 2. helyről, a rajtnál Jackie Stewart előzte meg.

2: Jacques Villeneuve, 1996, Ausztrál Nagydíj

Villeneuve is megszerezte a pole-pozíciót csapattársa, Damon Hill előtt a bemutatkozásán, és magabiztosan vezetett, amíg egy olajszivárgás miatt lelassult, de a 2. helyre be tudta hozni az autót.

1: Johnny Herbert, 1989, Brazil Nagydíj

Herbert 1988-ban horrorbalesetet szenvedett az F3000 Brands Hatch-i futamán, és az csoda volt, hogy járni tudott, pedig 6 hónappal később már Forma-1-es autóban ült. Csak segítséggel tudott be, és kiszállni az autóból, és pokoli fájdalmai voltak a pedál kezelése közben, de így is 4. lett a futamon a Benettonnal.

+1: Giancarlo Baghetti, 1961, Francia Nagydíj

A Formula-1 videójának kommentszekciója értetlenül állt a tény előtt, hogy Giancarlo Baghetti nem szerepelt a listán, aki egy Ferrarival megnyerte a legelső futamát, amely végül karrierjének egyetlen dobogós helyezésének bizonyult.