A szélcsatorna győztes autót "jósolt" a Lotusnak: Grosjean elég lehangolt volt

Romain Grosjean nagyon csalódott volt a téli tesztek és az első futam után, mert az E22 alaposan arcul vágta őt és az egész csapatot. Talán jövőre, a Mercedes motorjával.

A Lotus mindössze 10 pontot szerzett idén, mélyrepülésük elrettentő ellenpélda a Williamsre, mely a harmadik helyre jött fel - Mercedes-motorokkal. Maldonado és Grosjean összesen 14 alkalommal állt félre az E22-vel, ebből 10 alkalommal a motor környékén kellett keresni a hiba okát. A megtett kilométerek tekintetében sem túl fényes a helyzet, mivel a nyolcadik helyen zártak 9136 versenykilométerrel, írja az Auto Motor und Sport.

Az istálló sokat bajlódott a motor beépítésével, az E22 végig túlsúlyos volt, folyamatosan változtatni kellett a hűtésen. Az aerodinamika nagyon kis tartományban volt hatékony, köszönhetően annak, hogy betiltották a FRIC-et, a hidraulikusan összekötetett futóművet. Ráadásul, amint elkoptak az abroncsok, az autó leszorítóereje a felére csökkent. A targoncavillát idéző orrkúp sem vált be, így a 2015-ös autó sokkal konzervatívabb lesz, de az ütőképes Mercedes-motorral a hátuljában.

Grosjean nagy elvárásokkal vágott neki a szezonnak, hiszen Raikkonen távozott, ő kapta a vezető szerepet Enstone-ban. Ehhez képest kicsit máshogy alakultak a dolgok.

//

"A tesztek és az első futam után lehangolt voltam"- mondta Grosjean. "A szélcsatornában szerzett adatok egy győztes autóról árulkodtak, majd Melbourne-ben az utolsó rajtsorban voltam. Majd valahogy kibékéltem a helyzettel, megpróbáltam kihozni belőle a legjobbat"- jegyezte meg a francia.

Mindenki várja már az új erőforrást. "A Renault-hoz képest 85 lóerőt és 18 kilót nyerünk vele"- mondta egy mérnök. Maldonado szintén optimista. "Automatikusan fél másodpercet hoz. Annak kell lennie a célnak, hogy 2015-ben a Williams szintjén legyünk."