A sorozat, amiben egy híján az összes futamot megnyerte Schumacher: Formula König, 1988

Mint minden nagy autóversenyzőről, Michael Schumacherről is hamar kiderült, hogy óriási tehetség. Schumi ráadásul nem is akárhogy bizonyította ezt be!

Szerző: Móré Dániel

Mindjárt az első formaautós szezonjában majdnem olyat ért el, amiről minden autóversenyző álmodik: győzelem az összes futamon. A német legenda születésnapján ezt a szezont is felelevenítjük, méghozzá azokból az időkből, amikor még Schumi csak az első a Forma-1 felé vezető lépésein van túl.

A Formula König sorozat első szezonja 1988-ban indult el, a nevezési listán pedig 10 német és egy osztrák versenyző szerepelt. A formaautókat a Tatuus gyártotta, és 1 literes, Fiat erőforrások gondoskodtak a hajtásról. A versenynaptárban 10 nagydíj szerepelt, benne német és holland helyszínekkel. Versenyt rendeztek a Hockenheimringen, a Nürburgringen, Zolderben, Hamburgban, Luxemburgban, és Siegerlandban. (Hockenheimbe háromszor, a Nürburgringre pedig kétszer látogatott el a mezőny.) Schumacher a Hoecker Sportwagenservice csapattal állt rajthoz, és a 19 betöltött életévével ő volt a mezőny legfiatalabbja.

Az első nagydíjra Hochenheimben került sor április 24-én. Bár Michael a pályán „csak” második lett, a futam végén még is ő örült, mert az első helyezettet kizárták. Ezután nyert a Nürburgringen, és második lett Zolderben. Viszont ezt követően Schumi szárnyalt, és fantasztikus versenyzést bemutatva június első versenyétől egészen az október végi szezonzáróig mindegyik futamot megnyerte! Ez önmagában is egy hatalmas teljesítmény, hát még akkor, ha az ember 19 éves, és újonc a formaautók világában!

Érdekesség, hogy az egész szezonban Schumi csak egyszer állt pole pozícióban (az utolsó hétvégén), és a versenyben futott leggyorsabb kör is csak egy alkalommal fűződött az ő nevéhez (Hockenheim 2). Michael összesen 192 pontot gyűjtött, a második az osztrák Georg Hutter lett 131.5 egységgel.

Schumacher eredményei futamokra lebontva:

Április 24. Hockenheim – győzelem (a pályán második, a győztest a futam után kizárták)