A Renault Szingapúrban "robbantana": a Red Bull győzelem előszele?

A Renault Szingapúrban
Zajos Klára
Szerző: Zajos Klára
2016. szept. 4. 18:06

A Red Bull ma az ötödik és hetedik helyen végzett, de Szingapúrban már a győzelmet tűzték ki célul. Nem elég, hogy a bikák is új alkatrészekkel készülnek, de a Renault is fejleszt az üzemanyagon és a motoron. Nagy tűzijátékra készülhetünk?

A bikák az Olasz Nagydíjból kihozták a maximumot, és 11 pontot buktak csak a Ferrarihoz képest. Kár a holland rossz rajtjáért, amit a motor okozott, de ennek ellenére az 5. és a 7. hely erős eredménynek mondható.

Ha pedig Monza volt a mélypont a Red Bull számára, akkor a következő helyszín: Szingapúr a "paradicsom" lehet. Az ázsiai metropolisz utcai pályája Monte Carlóra hasonlít, vagyis magas leszorítóerőt követel meg, ami tökéletesen illik a Red Bull RB12-esének aerodinamikájához.

Nem véletlen, hogy még a csapatfőnök is győzelmi esélyekről beszélt, ahogy korábban Ricciardo is. Ha a bikák egy helyszínen nagy eséllyel nyerhetnek idén, az Szingapúr. A Mercedes 2015-ben pont ezen a pályán szenvedett, plusz a Red Bull-Renault duplán készül a következő hétvégére.

Helmut Marko, a Red Bull tanácsadója "új alkatrészekről, és fejlesztett motorról" beszélt. A Renault tulajdonképpen 15 lóerőt gyorsulhat. Az üzemanyagot is fejlesztik, és a franciák három zsetont is be akar fektetni a befecskendezés fejlesztésébe. Ez körönként átlagosan két tizedet hozhat - tudtuk meg a német AMuS-tól.