A Red Bullnál a beállítások mehettek el, túl gyors nekik a Ferrari

Dr. Helmut Marko, a Red Bull Motorsport tanácsadója is bosszús a jelenlegi helyzet miatt, mert lehetséges, hogy így normál körülmények között nem lesz esélyük a győzelemre vasárnap a futamon.

Max Verstappen, Red Bull Racing RB15

Andrew Hone / Motorsport Images

Szingapúrban azonban nincsenek normál körülmények, mivel a pálya kevés hibát enged meg és eddig minden alkalommal volt biztonsági autós fázis, így nehéz elképzelni, hogy pont az idei futamon ne lenne. A Red Bull favoritként érkezhetett meg a villanyfényes helyszínre, de Max Verstappen csak egy 4. helyig jutott, ami után azt mondta, nem teljesen érti a helyzetet.

A német Auto Moto und Sport megkérdezte a helyzetről Markót, aki ugyancsak elégedetlen volt az eredménnyel. Az osztrák szakember nem köntörfalazott és kimondta, hogy valami félremehetett náluk, valószínűleg a beállításokkal. Marko sem teljesen érti a dolgot, mert míg 5 kanyarban előrébb tudtak lépni, a következő 6-ban már rosszak voltak.

Marko röviden a Ferrarira is kitért, mondván, hogy az új csomaggal 0.3-0.4 másodperccel gyorsabbak az első szektorban, köszönhetően a motornak, mely 55 lóerővel adhat le többet, de a 2-es és a 3-as szektorban, ahol sok a kanyar, ott sem tudtak nagyon mit kezdeni az SF90-nel, ami aggodalomra ad okot.