A Red Bull szerint Vettel szerencsétlen és idén már futamot is nyerhetett volna a Ferrarival

Hujber Dávid
Szerző: Hujber Dávid
2016. szept. 9. 6:03

A négyszeres világbajnok német versenyző korábbi csapata megvédte Sebastian Vettelt, aki a Ferrarinál idén sokszor csak szenved.

Vettel első szezonja a Ferrarival nagyon jól sikerült, független attól, hogy nem lett bajnok. Az olaszok egy igen erős idényt zártak a korábbi kiíráshoz képest és magabiztosan megszerezték a második helyet.

Idén lehetséges, hogy csak egy harmadik hely néz ki számukra, miután a Red Bull az új Renault motorral nagyon feljött és a Mercedes továbbra is elérhetetlen számukra. Sőt, Maranello idén még győzelmet sem ünnepelhetett, de a dobogókat illetően jobban áll, mint 1 évvel ezelőtt.

Az idény első felében futamokat nyerhettek volna, de valami mindig közbejött számukra és lemaradtak a győzelemről.

„Seb szerencsétlen volt idén. Futamot is nyerhetett volna szerintem.” – fogalmazott Dr. Helmut Marko, a Red Bull Motorsport tanácsadója az F1.com hasábjain.

Vettel már egy igazi „Ferrari-ember?”

„Nem tudok sokat mondani erről. Annyit mondhatok, hogy ő egy fantasztikus versenyző, és biztosan mindent meg fog tenni azért, hogy a Ferrari ismét nyerjen.”

Vettel jelenleg a 4. helyen áll a bajnokságban 143 ponttal, közvetlen a finn csapattársa, a 136 pontos Räikkönen előtt.