A Red Bull sosem beszélt Verstappennek Vettel esetleges szerződtetéséről

Max Verstappen, a Red Bull pilótája azt nyilatkozta, hogy Christian Horner és Helmut Marko döntése, ha Sebastian Vettelt a csapathoz akarják hozni, viszont az osztrák istálló még soha nem beszélt neki a négyszeres világbajnok esetleges szerződtetéséről.

Max Verstappen, Red Bull Racing

Jack Ke

A Red Bull Racing versenyzője, Max Verstappen a Sky Germanynek nyilatkozott, ahol több különböző témáról is megkérdezték a holland pilótát. Verstappen többek között egyértelmű választ adott arra a kérdésre is, hogy mit vár a leginkább:

„A futamgyőzelmeket!” – jelentette ki, a 22 éves versenyző, aki eddig 8 futamgyőzelmet tudott szerezni a Forma-1-ben.

Verstappen azt is elmondta, hogy fizikailag sokkal felkészültebb, mint Ausztráliában volt, és a lezárásokat követő első két héten naponta 6 órát edzett.

Ezután a hollandtól azt kérdezték, hogy szerinte előnyt fog-e jelenteni a Mercedesnek az, hogy két privát tesztnapon vettek részt:

„Nem, nem gondolom. Ezek régi autók, ezért döntöttem úgy, hogy nincs rájuk szükség. Az ausztriai 4-5 kör a szabadedzésen elég lesz arra, hogy újra felvegyük a ritmust.”

Fotó készítője: Steven Tee / Motorsport Images

A következő téma Sebastian Vettel távozása volt – mint ismeretes, a német pilóta 2020 végén távozni fog a Ferraritól, miután nem hosszabbított szerződést. Verstappen azt mondta, meglepte, hogy nem hosszabbított Vettel.

„Igen, meglepett, mivel azt gondoltam, hogy legalább még 1-2 évet ott fog versenyezni a Ferrarinál. Viszont ez egy nagy lehetőség Carlos számára, hiszen Charles mellett versenyezhet.”

Végül azt is megkérdezték Verstappentől, hogy el tudja-e képzelni, hogy Vettel csapattársa legyen a Red Bullnál. Verstappen azt válaszolta, hogy a csapatfőnök Christian Horner és a sportigazgató Helmut Marko dönt a pilóták kilétéről, de hozzátette, hogy még soha nem beszéltek neki Vettel esetleges leigazolásáról.

Charles Leclerc ugyan ezúttal nem nyert virtuális versenyt, remek tapasztalatokkal gazdagodott, és volt egy nagyon látványos borulása is, ami után rögtön padló gázon ment tovább a World RX Esports versenyén.