A Red Bull legyőzte a Ferrarit és a Mercedest is a bokszkiállások bajnokságában

A Scuderia Ferrarinak nem sikerült a bravúr Abu Dhabiban, és a Red Bull Racing lett a bajnok a bokszutcában a gyors kiállásaival.

Red Bull Racing pit stop practice

Fotót készítette: Mark Sutton / Motorsport Images

A Forma-1-ben nemcsak a versenyzők és a csapatok futnak bajnokságot. A DHL által a leggyorsabb körökért és a leggyorsabb bokszkiállásokért szintén jár trófea, ami ugyancsak jelenthet motivációt a pilótáknak, valamint a szerelőknek.

Egészen az évadzáró Abu Dhabi Nagydíjig nyitott volt a harc a bokszutcai bajnokságban, amit végül a Red Bull 466 ponttal a neve mellett nyert meg a 403 pontos Ferrari és a 354 egységet gyűjtött Mercedes előtt. A legjobb ötben találjuk még a Williamst (257) és a Saubert (219). A svájci alakulat elképesztő fejlődésen ment keresztül, és ezen a területen is óriásit lépett előre, köszönhetően a Ferrari pénzügyi és technikai segítségének.

Bokszkiállások
12

A McLaren a 6. helyen mindössze 140 pontot gyűjtött, és egy olyan nagydíj sem volt, amikor a britek lettek volna a leggyorsabbak. Ugyanez igaz a Toro Rossóra, a Haasra, a Force Indiára és a gyári Renault-ra.

A McLaren és a Toro Rosso szorosan végzett egymás mögött, míg mögöttük egy igen komoly szakadékot látunk. A Renault messze nem lehet büszke a teljesítményére, mivel komoly erőforrásokkal rendelkezik, de az utolsó helyen csak 32 pontig jutottak.

A szezon leggyorsabb kiállását a Ferrari abszolválta 1.97 másodperccel a Brazil Nagydíjon. Ezzel együtt az olaszok voltak azok, akik a legtöbb futamon (7) a leggyorsabbak voltak a bokszutcában.