A Red Bull két pokolian gyors kerékcserével tarolt Kínában: statisztikák

Az 1000. versenyhétvégén a Red Bull volt a leggyorsabb a csapatok közül a bokszban, ráadásul az osztrák csapat ki is bérelte magának az első két helyet.

Pierre Gasly, Red Bull Racing RB15, in the pits during practice as Nico Hulkenberg, Renault F1 Team R.S. 19, passes

Fotót készítette: Jerry Andre / Motorsport Images

Az elmúlt hétvégén rendezték meg a Forma-1 történetének 1000. nagydíját, aminek Kína adott otthont. Sajnálatos módon Sanghajban egy kevésbé lüktető és izgalmas futamot láthattunk, aminek a végén újra a Mercedes nyert, és a Ferrari teljesen esélytelen volt.

A bokszutcai versenyt a Red Bull Racing húzta be két rettentően gyors és profi kiállással. Verstappen kerekeit 2.15, Gasly abroncsait pedig 2.19 másodperc alatt cserélte le a világbajnok istálló, amiért 25 és 18 pontot kaptak a DHL által szponzorált bokszutcai bajnokságban.

A legjobb ötben még a Ferrari, a Mercedes és a McLaren volt ott. Az olaszok cseréje sem volt lassú, és ez a 2.29 másodperc még mindig megsüvegelendő. Leclerc a másik Ferrarival azonban már 2.78 másodpercig állt a garázs előtt, amivel a TOP-10-ben csak Albont, Hamiltont és Magnussent előzte. meg. A Mercedesnél ugyancsak láthatóan lassabb volt a másik autó gumicseréje.

A McLaren jó munkát végzett az ötödik és hatodik helyen, amivel 10 és 8 pontot gyűjtöttek, megelőzve a másik Ferrarit. A TOP-10-ben ezúttal mindenki 3 másodpercen belül tudott maradni, de Hamilton és Magnussen erősen határon belül mozgott ezzel a 2.92 és 2.93 másodperces cseréjével.