A Red Bull egyelőre tarol a gyors köröket illetően

Ha nem Daniel Ricciardo, akkor Max Verstappen… Az ausztrál mellett a holland is imádja a gyors köröket a Forma-1-ben.

Max Verstappen, Red Bull Racing RB14 arrives in parc ferme

Mark Sutton / Motorsport Images

Max Verstappen, Red Bull Racing RB14, 3rd position, drives into Parc Ferme
Daniel Ricciardo, Red Bull Racing RB14
Max Verstappen, Red Bull Racing RB14
Sebastian Vettel, Ferrari SF71H, leads Max Verstappen, Red Bull Racing RB14, Valtteri Bottas, Merced
Daniel Ricciardo, Red Bull Racing

A Red Bull kasztnija minden kétséget kizáróan nagyon magas szintet képvisel. Ezt időről időre láthatjuk, akárcsak azt, hogy a Renault motorja hátrányt jelent számukra. Érdekes lenne látni, hogy az RB14 mire lenne képes Ricciardóval és Verstappennel, ha a csomag részét egy Mercedes, vagy egy Ferrari motor képezné.

A versenyzőknek azonban továbbra is a franciák által biztosított erőforrással kell versenyezniük. Így volt ez legutóbb is Kanadában, ahol Verstappen állhatott fel a dobogó harmadik fokára, míg Ricciardo negyedikként ért célba. Ezzel sok fontos pontot szereztek, és csak a győztes Vettelhez, valamint a második helyezett Bottashoz képest buktak pontokat.

1. Max Verstappen Red Bull 1:13.864
2. Sebastian Vettel Red Bull 1:13.964
3. Valtteri Bottas Mercedes 1:13.992

A leggyorsabb kört Verstappen rakta össze, de ezúttal a két riválisa nagyon-nagyon közel volt hozzá. Vettel és Bottas is minimális különbséggel maradt el a Red Bull holland versenyzőjétől. Sajnos a Kanadai Nagydíj már messze nem volt ennyire izgalmas.

Maxnek ez volt pályafutása negyedik leggyorsabb köre, idén pedig a második. Ezelőtt Monacóban volt az övé a legjobb kör a futamon. 2016-ban és 2017-ben Brazíliában csinálta meg még ugyanezt.

Ricciardo épp a Sky Sports F1-nal beszélgetett a Kanadai Nagydíjáról, mikor a végén megemlítette, hogy bár csak negyedik lett, a verseny leggyorsabb köre ismét az ő neve mellé került.  Majd jött a hivatalos eredmény, miszerint nem az ausztrál, hanem red bullos csapattársa futotta meg a leggyorsabb kört.

Az ausztrálnak hirtelen kikerekedtek a szemei, és nem is értette, miért vették el tőle az érdemet.  Mivel a kockás zászló előbb előkerült, mint kellett volna - konkrétan az utolsó előtti körön, így ilyenkor a hivatalos végeredmény a két körrel korábbi - vagyis olyan, mintha a Kanadai GP 70 kör helyett 68 körig tartott volna.