A pont, amikor Hamilton is rájöhetett, Leclerc tud igazán agresszív is lenni (videó)

Lewis Hamilton rajongói közül sokan büntetést követeltek, de Charles Leclerc megúszta a dolgot, így megtarthatta az első helyét. A monacói nagyon kemény volt a brit világbajnokkal szemben.

Valtteri Bottas, Mercedes AMG F1, 2nd position, congratulates Charles Leclerc, Ferrari, 1st position, in Parc Ferme

Fotót készítette: Jerry Andre / Motorsport Images

Ma délután 4 órától is láthatunk F1-es futamot, méghozzá a 2019-es Olasz Nagydíjat. A szavazatok alapján erre érkezett a legtöbb voks, így a Forma-1-nek köszönhetően újra átélhetjük a monzai izgalmakat, drámaibb pillanatokat.

A szezon egyik legjobb versenye volt az olasz, ahol szombaton az időmérő edzésen káosz alakult a Q3 végén a feltartásokkal, és a többség még csak a körére sem ért fel. Ezek után minimális veszélyben sem volt Charles Leclerc rajtelsősége.

A Ferrari közönsége természetesen tombolt, és tudták, meg lehet az esély arra, hogy 2010 után újra győzelmet ünnepeljenek. Akkor Fernando Alonso, szintén az első ferraris évében hozta el a győzelmet az olaszoknak.

Ez Leclerc-nek is sikerült, de a fiatal versenyzőnek nagyon meg kellett érte küzdenie. Utólag elmondta, mentálisan különösen kemény volt számára az a csata, hiszen Hamilton valódi nyomás alá helyezte.

Charles azonban nem hagyta magát, és volt egy igen agresszív manővere is. Az FIA végül azonban nem büntette meg őt, és megnyerhette azt a futamot, amit a hazai versenye mellett a leginkább szeretett volna. Ez némileg kárpótlást jelentett számára, hogy a Monacói Nagydíja nagyon rosszul sikerült.

Többek között a Forma-1 hivatalos YouTube-csatornáján is elérhető lesz a futam újrajátszása délután 4 órától ezen a linken keresztül.

Stoffel Vandoorne, a korábbi F1-es versenyző és a Mercedes gyári Formula E-pilótája nem kegyelmezett Esteban Gutierreznek a Veloce és a Motorsport Games legutóbbi versenyén Monzában.

Előző cikk Hamilton teljesen kiengedte a haját, és pozitivitást küld
Következő cikk Todt nem érzi ugyanazt az esport-versenyek nézése közben, mint a valós eseményeknél