Niki Lauda is dühösen nyilatkozott, miután a Ferrari rövid időn belül másodszorra ütötte ki az egyik Mercedest.

Lewis Hamilton, Mercedes-AMG F1, Sebastian Vettel, Ferrari and Kimi Raikkonen, Ferrari on the podium

Fotót készítette: Manuel Goria / Motorsport Images

Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 W09
Sebastian Vettel, Ferrari SF-71H leads as Max Verstappen, Red Bull Racing RB14 and Lewis Hamilton, Mercedes-AMG F1 W09
Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 W09, waves to the crowd after the race
Lewis Hamilton, Mercedes-AMG F1 W09

Sebastian Vettel egy kisebb botrányt generált maga körül, amikor a Francia Nagydíj rajtját követően elmérte a féktávot, és kiütötte Valtteri Bottast, aki a második helyről indulhatott, közvetlen Lewis Hamilton mögül.

A nagyobb csattanás ellenére a Mercedes és a Ferrari is versenyben maradt, de mindketten visszaestek a mezőny végére. Vallteri defektet kapott, míg Sebastian első orrkúpját kellett lecserélnie a szerelőknek. Az FIA 5 másodperces időbüntetést adott a világbajnoknak, ami a Mercedesnél és másoknál is kiverte a biztosítékot. Hamilton sem akarta elhinni, hogy a riválisa ennyivel megúszta a dolgot.

Az FIA utólag azzal a magyarázattal élt, hogy ők mindig az adott szituációt nézik, és nem veszik figyelembe a korábbi futamokat, valamint a bajnokság állását. Charlie Whiting versenyigazgató azonban hozzátette, lehet, hogy a folytatásban változtatni fognak ezen. Nos, sokat nem kellett várnunk az újabb nagyon hasonló esetre…

Räikkönen Hamilton Mercedesét lökte ki. Szintén mindketten versenyben maradtak, majd dobogóra is állhattak. A címvédő óriásit ment a mezőny végéről, de nem tudott boldog lenni Vettel győzelme miatt.

Lauda szerint az egész eset unfair volt.

„Ez már a második alkalom, hogy a Ferrarival találkozunk az első kanyarban. És ez nem vicces. Hiba volt, amikor Vettel csak egy 5 másodperces időbüntetést kapott. Most a versenybíróság Räikkönennek ezért 10 másodpercet adott. Egyszerűen felismerték azt, hogy mi történik, de ennek nem szabadna megtörténnie.” - mondta Lauda  Sky Sports-nak.

Laudát lenyűgözte Hamilton felzárkózása, és szerinte, ha nincs a baleset, akkor megnyerte volna a futamot.

Nico Rosberg, aki éveken át versenyzett a Mercedesnek és 2016-ban bajnok lett Hamilton csapattársaként, a német és a brit csatornákon keresztül is elmondta a véleményét.

„Kimi egyszerűen túl későn fékezett. Gyakorlatilag úgy érkezett meg, mint egy torpedó. 100%-ban ő tehető felelőssé az ütközésért. Lewis pedig még sok helyet is hagyott.”

Rosberg összességében nagyon élvezte azt, amit látott.

„Ez egy fenomenális verseny volt. Nagyon örömteli volt látni azt, ahogy a két Ferrari és a Mercedesek egyszerre harcolnak egymással. Rendkívül látványos volt, és ez az, amit a rajongók akarnak. Élveztem, és nem akartam, hogy véget érjen.”

Előző cikk Vettel: bolondság lenne feltételezni, hogy szándékos volt, ami a rajt után történt
Következő cikk Vettel nagyon a határon előzte meg Bottast: „Sikerült meglepnem”