A Mercedes fölényesen nyerte meg a téli teszteket, de a Williams is ott van

A Mercedes fölényesen nyerte meg a téli teszteket, de a Williams is ott van

A Mercedes gyári csapata is elégedett lehet, hiszen rengeteg kilométert tudtak megtenni a téli tesztek ideje alatt, ám a Williams is szorosan ott van mögöttük.

A csapatok Spanyolországban kezdték meg a téli teszteken. Jerezben a Lotus istállón kívül mindenki pályára gurult, addig Bahreinben már teljes volt a mezőny. Ezen a háromszor négy napos tesztsorozaton sok minden történt, főként technikai oldalon.

A gyártókat tekintve senki sem lepődhet meg azon, hogy a németek messze előrébb végeztek, míg a problémákkal küszködő Renault leghátul foglal helyet.

MotorgyártóÖsszes körMegtett kilométerek
Mercedes3,48317,988.996
Ferrari1,96810,213.92
Renault1,6498,775.804

A csapatokat illetően is elmondhatjuk ugyanezt. A Mercedes végzett az élen, közvetlen a Williams és a Ferrari előtt. Sokak szerint jelenleg a Mercedes és a Williams áll az élen a tempót illetően is.

CsapatAutóÖsszes körMegtett kilométerek
MercedesW059744,967.23
WilliamsFW369364,893.43
FerrariF14 T8754,488.52
McLarenMP4-298124,153.46
SauberC337764,039.32
Force IndiaVJM077613,974.87
CaterhamCT056263,313.13
Toro RossoSTR94652,463.44
Red BullRB103201,711.18
MarussiaMR033171,686.08
LotusE222381,288.06

Leggyorsabb köridők Bahreinből

1WilliamsFelipe Massa1’33.258
2MercedesLewis Hamilton1’33.2780.020
3FerrariFernando Alonso1’34.2801.022
4McLarenKevin Magnussen1’34.9101.652
5Force IndiaSergio Perez1’35.2902.032
6Toro RossoJean-Eric Vergne1’35.7012.443
7Red BullDaniel Ricciardo1’35.7432.485
8SauberAdrian Sutil1’36.4673.209
9MarussiaMax Chilton1’36.8353.577
10CaterhamMarcus Ericsson1’38.0834.825
11LotusPastor Maldonado

Leggyorsabb köridők Jerezből

1McLarenKevin Magnussen1’23.276
2WilliamsFelipe Massa1’23.7000.424
3MercedesLewis Hamilton1’23.9520.676
4FerrariKimi Raikkonen1’24.8121.536
5Force IndiaNico Hulkenberg1’26.0962.820
6Toro RossoJean-Eric Vergne1’29.9156.639
7SauberAdrian Sutil1’30.1616.885
8MarussiaJules Bianchi1’32.2228.946
9CaterhamMarcus Ericsson1’37.97514.699
10Red BullSebastian Vettel1’38.32015.044

Légy részese valami nagy dolognak

Hozzászólás írása
Hozzászólás mutatása
Bővebben erről a cikkről
Sorozat Forma-1
Cikk típusa BRÉKING