A német címvédő szombaton és vasárnap is vitte a prímet. A nagydíj napján gyakorlatilag megállíthatatlanok voltak.

Fernando Alonso, McLaren MCL32, pitstop
Esteban Ocon, Force India F1 VJM10, pitstop
Felipe Massa, Williams FW40, practices a pitstop
Daniil Kvyat, Scuderia Toro Rosso STR12 makes a pitstop

Az elmúlt hétvégén Monzában versenyzett a Forma-1 mezőnye. A nagy nyári szünet után a rajongók rögtön két legendás helyszínen figyelhették a versenyzőket. Egy héttel ezelőtt Spa-Francorchamps, most pedig Olaszország egyik nagy szentélye látta vendégül a csapatokat.

Autós újságírót keresünk a Motor1 hazai csapatába, dolgozz velünk!

A vasárnapi futam különösen nagy Mercedes-dominanciát hozott, ami egyúttal azt is jelentette, hogy idén először más vezeti a világbajnokságot, és ez a pilóta nem más, mint Lewis Hamilton. Ez akár egy fordulópont is lehet a 2017-es kiírásban!

A bokszkiállásoknál is villámgyorsak voltak a németek, így nem meglepő, hogy ott is ők zártak az élen. Valtteri Bottas kerékcseréje például 2.15 másodpercig tartott, amivel 25 pontot zsebelt be a Mercedes a bokszkiállások bajnokságában. A második helyen Hamilton 2.33 másodperces ideje sem mondható lassúnak…

A Red Bull a képzeletbeli dobogó legalsó fokát szerezte meg egy 2.40-es idővel. Ez Daniel Ricciardo gyors cseréje volt, aki egy szenzációs felzárkózás végén negyedik lett Monzában a versenyen. A lista legjobb öt kiállása között találjuk még a két Haas-t, ami kissé meglepő, hiszen az amerikaiak nem szoktak ennyire jó helyeken lenni.

A Ferrari vasárnap semmilyen szinten nem erőltette meg magát, és csak a lista 6. helyén találjuk az olaszokat. Érdekesség, hogy Max Verstappen és Esteban Ocon kiállása is 2.85 másodpercig tartott a 7. és 8. helyen. A TOP-10-be még a Renault és a Toro Rosso fért be, de ők már 3 másodpercen kívül voltak, ami nem túl gyors.