A McLaren szerint minden európai F1-es verseny zárt kapus lehet

Zak Brown, a McLaren első embere szerint lehetséges, hogy minden európai futam zárt kapus lehet, ami nyilvánvalóan adott esetben a Magyar Nagydíjat is érintheti. Hamarosan újabb bejelentések várhatóak.

A tractor decked in flowers in the Red Bull Ring paddock

Fotót készítette: Glenn Dunbar / Motorsport Images

A Forma-1 mezőnye még mindig nem indulhatott útjára, és ez egy ideig így is marad. Erősen valószínűtlen, hogy a nyár elején megkezdődhet a bajnokság. Carlos Sainz Jr. nemrég azt mondta, körülbelül 10 versenyre számít a 2020-as szezonban.

A Liberty Media legutóbbi nyilatkozata arról szólt, hogy egy erősen áttervezett naptárat terveznek kiadni. A RaceFans pedig azt írta, hogy Silverstone-ban akár három verseny is lehet, míg Ausztriában kettő.

Még mindig rengeteg a kérdőjel, többek között a Francia és a Belga Nagydíj kapcsán is a korlátozások miatt. A legtöbb európai helyszín emiatt lehetséges, hogy zárt kapus lesz. Zak Brown a BBC Sport hasábjain a következőket mondta.

„Most minden nagyon kísérleti fázisban van, de (Brit Nagydíj) a tervezett időpont szerint halad előre, ugyanakkor zárt ajtók mögött. Valójában úgy tűnik, hogy valószínűleg az összes európai verseny ezt a forgatókönyvet kaphatja meg.”

A Forma-1 minden lehetőséget megvizsgál annak érdekében, hogy a lehető legtöbb futamot tudja megrendezni a koronavírus idején. Továbbra sem hajlandóak lemondani a 2020-as szezonról, ami hatalmas károkat okozna a sportnak, és az abban résztvevőknek.

Monza Branding

Fotó készítője: Sam Bloxham / Motorsport Images

Ross Brawn szerint a lehetséges forgatókönyvek között szerepel az is, hogy csak októberben induljanak el, de így is meg tudnák tartani a 8 futamot, ami még pont elegendő lenne a világbajnoki besoroláshoz.

A Liberty Media azonban sokkal inkább a 18-19 futam megtartásában reménykedik, feltéve, ha a vírus kontroll alá kerül a nyári időszakban. Ez lehetővé tenné azt, hogy Európában sok futamot rendezzenek.

Brown elmondta, folyamatosan egyeztetnek a tervekről, arról, hogy hogyan tudnának a lehető legtöbb futamnak otthont adni. Az amerikai megerősítette, Silverstone az egyik olyan helyszín lehet, ahol több eseményt is szervezhetnek.

Szintén égető kérdést jelentenek a költségek, és a költségvetési plafon limitjének meghatározása. Emellett gyorsa döntésekre is szükség van, amik még időn életbe lépnek, szemben a költségvetési sapkával.

„Extrém nehéz a helyzet. Kevés, vagy egyáltalán nincs bevétel. Tudják, nem versenyzünk. A promóterek és a szponzorok hozzáállása nagyszerű volt, de ők maguk is óriási nyomás alatt vannak. Szóval minden olyan csapot elzártunk, ami kiadást jelentene, hogy újra készen álljuk a versenyzésre, amikor ez lehetséges.”

A Supercars Eseries 2. fordulója is elképesztő izgalmakat tartogatott, a wildcardként versenyző Max Verstappen csapattársával, Shane van Gisbergennel vívott csatát a barcelonai pályán a győzelemért.

Előző cikk Az osztrák Sportminiszter is nyitott a Red Bull ötletére: zárt kapus verseny Spielbergben?
Következő cikk Vettel: „Három gyerekkel zsonglőrködni elég nagy feladat...”