A Lotus tartalékja nyerte az utolsó spanyol F1-es tesztnapot Barcelonában

Jolyon Palmer volt a leggyorsabb a második és egyben utolsó barcelonai tesztnapon a Lotus volánja mögött.

A GP2-es regnáló bajnok szuper-lágy abroncsokon autózta meg a nap legjobb idejét, késő délután: 1:26.080. Palmer végül összesen 87 kört tett meg az E23-as versenygéppel.

A délelőtti edzésen Pascal Wehrlein diktálta a tempót. A nap végére a második helyen zárt: 1:26.497. A Mercedes fiatal tehetsége maratoni távot tett meg, miközben majdnem 140 kört teljesített.

A képzeletbeli dobogó legalsó fokára a Red Bullal tesztelt Pierre Gasly ért oda. Délután egy megbízhatósági kérdés miatt félre kellett állnia a bokszutcában. Összesen 75 kört teljesített a Renault motorral hajtott R11-gyel.

A negyedik helyen egy igazi nagy név végzett Jenson Button személyében. 2009 Forma-1 bajnoka összesen 100 alkalommal hajtott körbe a pályán a McLaren-Hondával. Legjobb ideje: 1:26.927. Buttont Alex Lynn követte a Williammszel, majd Esteban Ócon a Force Indiával.

A Ferrari csak a hetedik leggyorsabb időt autózta Esteban Gutierrezzel. A mexikói tesztpilóta közel 120 kört tesztelt. Carlos Sainz a 8. helyen még ennél is aktívabb volt. A Toro Rosso spanyol újoncának neve mellett 126 kör szerepelt, míg a Sauber tartalékja csak 75 kört abszolvált, miután késő délelőtt összetörte a C33-at a 3-as kanyarban.