A Lotus 2015-ös nevezését még nem erősítették meg

Derül ki az FIA által közölt nevezési listáról. A brit The Times lap közben arról cikkez, hogy az F1 vezetőségében egy harmadik csapat kiesésétől tartanak.

A Lotus idén 10 pontot szerzett, ezzel a nyolcadik helyen zárta a bajnokságot. Miközben Gerard Lopez csapattulajdonos az igazságosabb pénzosztásért harcolt, a két E22 a pályán próbálta meg előrébb verekedni magát - sikertelenül. Tavaly még a negyedik helyen zártak, futamot nyertek, jövőre a Mercedes-motor jelenti az egyik reménysugarat.

A 10. hely nemcsak azt jelenti, hogy komoly bevételtől esnek el a jogdíjak kiosztásakor, hanem azt is, hogy elvesztették pozíciójukat a Stratégiai Csoportban. Az FIA 2015-ös nevezési listáján az áll, hogy az istálló nincs ott a biztos résztvevők között, mert a nevezést még meg kell erősíteni a továbbiakban.

//

A Caterham és a Manor F1 év végén elbúcsúzott a sporttól, de a The Times azt írja, hogy az F1 vezetői közül egyesek attól tartanak, "egy harmadik csapat fog összeomlani az újévben", mert a sport nem meri meglépni a költségcsökkentést.

További információ, hogy Hamilton neve mellett a 44-es rajtszám áll, azaz valóban nem kívánja használni a bajnoknak járó 1-est.