BRÉKING

A Hondánál nagy a boldogság: a Magyar Nagydíj megváltoztatta a hangulatunk

A Magyar Nagydíjon a McLaren-Honda mindkét autójával pontot szerzett – idén először. A Honda Spára és Monzára tervezi az újabb frissítéseket.

A McLaren-Honda a Magyar Nagydíjon, a Forma-1-es nyári szünet előtti utolsó futamon, a japánok visszatérése óta a legjobb eredményt könyvelhette el. Fernando Alonso ötödik lett, csapattársa, Jenson Button pedig kilencedik. Hála a 12 bajnoki pontnak, a brit-japán gárda a konstruktőri összetettben közelebb került a Sauberhez.

„Szombaton még nagyon csalódottak voltunk, azonban a futam megváltoztatta a hangulatunk.” – mondta a Honda Motorsport igazgatója, Yasuhisa Arai a Motorsport-Total.com-nak.

Button az időmérőn már a Q1-ben búcsúzni kényszerült, míg Alonso bejutott a Q2-be, azonban az MP4-30-ban technikai hiba lépett fel, mielőtt a spanyol gyors kört futhatott volna. Végül a McLaren pilótái a 15. és a 16. rajthelyről kezdhettek neki a futamnak.

70 kör után végül a brit-japán istálló az ötödik és a kilencedik helyet ünnepelhette – köszönhetően a drámai versenynek. Az azonban kiderült, hogy a McLaren kasztnija annyira nem is rossz. A Hungaroringen köztudott, hogy az erőforrás kevesebbet számít, mint más pályákon. A motor megbízhatósága azonban továbbra is kulcsfontosságú – hiszen a Ferrari (Kimi Räikkönennel) és a Renault (Carlos Sainzzal) motorhiba áldozata lett.

//

A szingapúri szervezők növelnék az izgalmakat a nagydíjukon! fotó:dppi

A Honda motorja 70 körön keresztül „tökéletesen” működött – legalábbis Arai szerint. Mindeközben a McLaren versenyzői is elkönyvelhették a szezon eddigi legjobb eredményét. „Fernando egy nagyszerű versenyt futott. Ő egy nagyon nagy versenyző.” – dicsérte a Honda Motorsport vezetője a spanyol bajnok teljesítményét, aki a rajtpozíciójához képest tíz helyet javított.

És akkor most jöhet is a nyári szünet… „Ez egy szuper nyár, azonban mi nem megyünk nyaralni. A csapatoknak be kell zárniuk a gyáraikat, de mi Japánban tovább folytatjuk a munkát.”

A Honda egy frissített csomagot tervez a Belga és az Olasz Nagydíjra. „Spa és Monza nagy erőt vesznek igénybe. Ott további teljesítményt akarunk biztosítani.” – jelentette be Arai.

Előző cikk Ilyen a magyar paddock a Hungaroringen: A 30. Magyar Nagydíj
Következő cikk A Ferrari szerint a magyar és a maláj győzelem között sok a hasonlóság