Forma-1 Ausztrál Nagydíj

A Haas óvást nyújtott be az Ausztrál Nagydíj végeredménye ellen! – hivatalos

A Haas csapata óvást nyújtott be a Forma-1-es Ausztrál Nagydíj eredménye ellen, mivel minden bizonnyal nem értenek egyet azokkal a döntésekkel, amelyeket az FIA Kevin Magnussen balesete után hozott.

Max Verstappen, Red Bull Racing RB19, Lewis Hamilton, Mercedes F1 W14, Fernando Alonso, Aston Martin AMR23

A második piros zászló utáni tömegbaleset legnagyobb nyertese volt az amerikai csapat, ugyanis Nico Hülkenberg a 4. helyre jött fel, és Carlos Sainz büntetése után bizony a harmadik helyet foglalta volna el.

Az FIA azonban a baleset előtti sorrendet vette alapul, amikor az utolsó újraindításra meghatározták az autó sorrendjét. Nico Hülkenberget így visszasorolták a 7. helyre.

Hiába nyert azonban Pierre Gasly kiesésével egy pozíciót a Haas, az amerikai csapat megóvta a verseny végeredményét. A csapat egyelőre nem kommentálta az óvást, és az FIA sem adott magyarázatot a csapat motivációjára, minden bizonnyal el szeretnék érni, hogy a rajtbaleset utáni sorrendet állítsák vissza végeredményéként.

Arról, hogy milyen sorrendet állít vissza az FIA egy F1-es verseny megszakítása után, a sportszabályzat 57.3-as cikke rendelkezik.

Eszerint az autók sorrendjét „az utolsó olyan pozíció szerint” állítják vissza, ahol „az összes autó pozícióját pontosan meg lehetett határozni”. Ez általában a szektorhatárokat szokta jelenteni, bár ez nincs pontosítva a sportszabályzatban.

Mivel a mezőny még nem hagyta el az első szektort azelőtt, hogy beintették volna a piros zászlót, az utolsó viszonyítási pont az állórajt sorrendje volt. Hasonlóan járt el tavaly a Brit Nagydíjon is az FIA, ahol Csou Kuan-jü balesete után másodjára is az eredeti rajtsorrend szerint indult el a verseny.

A Haas minden bizonnyal megpróbálja bizonyítani, hogy a rajtsorrenden kívül volt még egy másik viszonyítási pont, amely valóban megváltoztatná a verseny végeredményét.

A Porsche klasszikus autói közül a legtöbb még manapság is az utakat járja, ebben pedig hatalmas szerepe van a márka külön erre a célra létrehozott részlegének.

Előző cikk Sainz nagyon dühös nyilatkozata: „Ez minden idők legigazságtalanabb büntetése!”
Következő cikk Ezért nem vizsgálják Verstappen „szabálytalan” rajtpozícióját az Ausztrál nagydíj után