A futam, amin minden megtörtént: Schumacher parádé, Button élete versenye, Vettel FAIL

A 2011-es Kanadai Nagydíj az utóbbi idők egyik legjobb futama volt, köszönhetően az óriási esőnek, a sok ütközésnek, Schumacher parádéjának, és nem utolsó sorban Jenson Button felzárkózásának.

Szerző: Móré Dániel

Időmérő:

A szombati időmérő edzés száraz pályán zajlott, és mint ahogy 2011-ben megszokhattuk, Vettel és a Red Bull sikerét hozta, de a két Ferrari sem volt túl messze a némettől.

TOP 10: 1. Vettel 2. Alonso 3. Massa 4. Webber 5. Hamilton 6. Rosberg 7. Button 8. Schumacher 9. Heidfeld 10. Petrov

Futam:

Az időjárás-előrejelzések nem hagyták cserben a Forma-1 mezőnyét, hiszen egész nap esett Montrealban. Emiatt biztonsági autó mögötti rajtot rendeltek el, és a mezőnyt csak 5 kör eltelte után engedte el Bernd Mayländer.

Már az első kanyarban voltak izgalmak, hiszen Alonso egyből próbálta támadni Vettelt, míg Hamilton megcsúszott és kiforgatta Webbert, de ezt később az FIA versenybalesetnek nyilvánította. Így Hamilton visszaesett Schumacher mögé, de miután szélesen vett egy kanyart, már Button mögött találta magát. A két McLaren nem bírt egymással, összeértek a célegyenesben, és ennek köszönhetően Hamilton hátsó felfüggesztése eltört. Ezért a 8. körben a sok törmelék és Hamilton leparkolt McLarenje miatt újra bejött a biztonsági autó.

Button egyből bejött a boxba első vezetőszárny cserére, és ő volt az első, aki intermediate abroncsokra váltott. Ám túl gyorsan hajtott a pitlane-en, ezért a versenyfelügyelők egy boxutca-áthajtásos büntetéssel jutalmazták a britet. Közben Vettel hatalmas előnyre tett szert, míg a mezőny nagy része kiállt intermediatekért, köztük Alonso, Schumacher, és Rosberg. Ők viszont már rosszul döntöttek, hiszen leszakadt az ég, méghozzá annyira, hogy a futamot 6 kör Safety Car után piros zászlóval megszakították. A döntés legnagyobb nyertesei azok voltak, akik nem álltak ki interért (+Button, aki hamar), például így lett Vettel mögött Kobayashi 2.

Sorrend: 1. Vettel 2. Kobayashi 3. Massa 4. Heidfeld 5. Petrov 6. Di Resta 7. Webber 8. Alonso 9. de la Rosa 10. Button

Az esőszünet két órán keresztül tartott, ezalatt a nézőket a pályára betévedő színes madarak, továbbá a McLaren-boxban tartózkodó Hamilton és Rihanna szórakoztatta.

A versenyt az eső csillapodásával újraindították –természetesen a biztonsági autó mögül. 7 kör után elengedték a mezőnyt, és Schumacher volt az első aki intermediate abroncsokra váltott. Ez a húzás olyannyira jónak bizonyult Ross Brawnéktól, hogy Schumacher bizonyult a leggyorsabbnak a félig száraz pályán. Nem hiába ő „a montreali pálya királya”! A 37. körben újra pályára gurult az SLS AMG, ugyanis Button beleforgatta Alonsot a falba. 2009 világbajnoka mehetett a boxba új orrkúpért és egy új szett intermediatért, és végül az utolsó helyre jött vissza. Szerencséjére az ütközést versenybalesetnek minősítették.

Schumacher eközben pokoli tempót autózott és feljött a 4. helyre. A 46. körben aztán engedélyezték a DRS használatát, ráadásul Webberrel az élen mindenki száraz pályás abroncsokra váltott. Az 51. körben aztán megvillant Schumi! A hétszeres világbajnok egyszerre előzte meg az egymással csatázó Kobayashit és Massát, így feljött a 2. pozícióba.

Ezután nem sokkal Massa le is zúzta a Ferrarija elejét, Kobayashit pedig utolérte Heidfeld, aki nekiment, és a következő egyenesben a leváló első szárnynak köszönhetően hatalmasat bukott. Jöhetett a Safety Car. Megint. A pályabírókon is látszott már, hogy fáradnak, az egyik kétszer is elesett takarítás közben, nem kis ijedséget okozva ezzel a pilótáknak és a nézőknek.

Miután kihívták Mayländert, Webber elkezdte támadni Schumachert, akinek Mercedese már nem volt olyan gyors a felszáradt pályán. A csata egészen a 61. körig húzódott, amikor Webber elment a német legenda mellett, de egyből az ausztrál után hatalmas tempóban megérkezett a mezőny végéről visszakeveredő Button is, aki ellen szintén nem volt esélye Schuminak. Button 3 körrel később Webbert is megelőzte, és Vettel után eredt. Másodpercekkel volt gyorsabb körönként a németnél, és az utolsó körre már 9 tizeddel volt csak mögötte. Button óriási nyomást helyezett Vettelre, aki végül nem bírta idegekkel, és az utolsó kör felénél hibázott, és a brit elment mellette, majd győzött.

A 2011-es Kanadai Nagydíj felejthetetlenre sikerült, és kétségtelenül a valaha volt egyik legjobb futamot és győzelmet hozta. Button, aki a verseny során rengetegszer volt lent, egy Forma–1-es példával is alátámasztotta azt, hogy soha sem szabad feladni.