A Forma-1 történetének legnagyszerűbb csatája: Villeneuve Vs. Arnoux

Talán nem túlzás azt állítani, hogy amit az 1979-es Francia Nagydíjon láthattunk Gilles Villeneuve és René Arnoux között, az maga volt az álom.

Gilles Villeneuve, Ferrari 312T4, René Arnoux, Renault RS10

Fotót készítette: Sutton Images

Ezekben az időkben még mindig nagyon veszélyes volt a Forma-1, és ezzel együtt az autók is nagyon különbözhettek egymástól a fejlesztési szabadságnak köszönhetően.

Az 1979-es szezonban olyan nevek foglaltak helyet a mezőnyben, mint Villeneuve, Arnoux, Jones, Regazzoni, Scheckter, Rosberg, Reutemann, Patrese, Mass, Fittipaldi, Piquet, Andretti, Ickx, vagy épp Lauda.

A szezon francia versenye örökre emlékezetes marad, elsősorban amiatt, amit Villeneuve, valamint Arnoux között láthattunk. A kanadai és a francia versenyző ádáz csatát vívott egymással, szó szerint kerék a kerék ellen, miközben folyamatosan csúsztatták a szörnyegeteket a kopott dijoni aszfaltcsíkon.

Sokak szerint a mai napig ez a legélesebb és leglátványosabb csatája a Forma-1-nek. A versenyt végül Jabouille nyerte meg a Renault-val, míg a második helyen Villeneuve ért célba Arnoux előtt. A két pilótát azonban minimális különbség választotta el a leintéskor. A pontszerzők között végzett még Jones, Jarier, valamint Regazzoni.

Jean-Pierre Jabouille in front of Gilles Villeneuve

Fotó készítője: Renault

Villeneuve az első és a 46. kör között vezette a versenyt. Jabouille 34 kört töltött el az első pozícióban egészen a leintésig. Számára ez volt az első győzelem az F1-ben. Ezen kívül még egyszer nyert, 1980-ban Ausztriában. Nem mellesleg ez volt a Renault első győzelme is a Forma-1-ben, és egyúttal az első olyan siker, amit egy turbómotoros versenygéppel (Renault RS10) értek el a királykategóriában.

A Liberty Media készített számunkra egy nagyszerű videót, benne az 1979-es Francia Nagydíjjal, természetesen a Villeneuve-Arnoux párbajra koncentrálván, amit az alábbi linken keresztül nézhettek meg.

A VIDEÓ ELÉRÉSÉHEZ KATTINTS ERRE A LINKRE, ÉS MÁR ÉLVEZHETED IS A LEGENDÁS CSATÁT