A Forma-1 történetének legnagyszerűbb csatája: Villeneuve Vs. Arnoux

Talán nem túlzás azt állítani, hogy amit az 1979-es Francia Nagydíjon láthattunk Gilles Villeneuve és René Arnoux között, az maga volt az álom.

Gilles Villeneuve, Ferrari 312T4, René Arnoux, Renault RS10

Sutton Images

Ezekben az időkben még mindig nagyon veszélyes volt a Forma-1, és ezzel együtt az autók is nagyon különbözhettek egymástól a fejlesztési szabadságnak köszönhetően.

Az 1979-es szezonban olyan nevek foglaltak helyet a mezőnyben, mint Villeneuve, Arnoux, Jones, Regazzoni, Scheckter, Rosberg, Reutemann, Patrese, Mass, Fittipaldi, Piquet, Andretti, Ickx, vagy épp Lauda.

A szezon francia versenye örökre emlékezetes marad, elsősorban amiatt, amit Villeneuve, valamint Arnoux között láthattunk. A kanadai és a francia versenyző ádáz csatát vívott egymással, szó szerint kerék a kerék ellen, miközben folyamatosan csúsztatták a szörnyegeteket a kopott dijoni aszfaltcsíkon.

Sokak szerint a mai napig ez a legélesebb és leglátványosabb csatája a Forma-1-nek. A versenyt végül Jabouille nyerte meg a Renault-val, míg a második helyen Villeneuve ért célba Arnoux előtt. A két pilótát azonban minimális különbség választotta el a leintéskor. A pontszerzők között végzett még Jones, Jarier, valamint Regazzoni.

Jean-Pierre Jabouille in front of Gilles Villeneuve

Fotó készítője: Renault

Villeneuve az első és a 46. kör között vezette a versenyt. Jabouille 34 kört töltött el az első pozícióban egészen a leintésig. Számára ez volt az első győzelem az F1-ben. Ezen kívül még egyszer nyert, 1980-ban Ausztriában. Nem mellesleg ez volt a Renault első győzelme is a Forma-1-ben, és egyúttal az első olyan siker, amit egy turbómotoros versenygéppel (Renault RS10) értek el a királykategóriában.

A Liberty Media készített számunkra egy nagyszerű videót, benne az 1979-es Francia Nagydíjjal, természetesen a Villeneuve-Arnoux párbajra koncentrálván, amit az alábbi linken keresztül nézhettek meg.

A VIDEÓ ELÉRÉSÉHEZ KATTINTS ERRE A LINKRE, ÉS MÁR ÉLVEZHETED IS A LEGENDÁS CSATÁT