A Forma-1 rajongói nem sok esélyt látnak Vettel címére

2018. szept. 22. 15:05

Nagyon kis százalék mondja azt, hogy Sebastian Vettel jó esélyekkel pályázik arra, hogy idén világbajnok lesz a Ferrarival.

Egyre fogynak a versenyek a Forma-1 2018-as naptárjában. Immáron hat futam maradt a szezon végéig. A következő állomás Szocsi, mely az Orosz Nagydíjnak ad otthont. Ez a hétvége sorsdöntő lehet Vettel és a Ferrari számára, miután az elmúlt időszakuk nem alakult túl jól.

Lewis Hamilton sorra nyeri a futamokat, amivel egyre nagyobb előnyre tesz szert a bajnokságban. A négyszeres világbajnok előnye már 40 pont, és ez egy olyan különbség, mellyel szép lassan elkezdhet matekozni.

A következő hat futamon még sok minden történhet, de az eddigi forma nem a Ferrari esélyeit vetíti előre, így könnyen lehet, hogy már a Japán Nagydíj után Vettelnek a minimálisnál is kisebb lesz a sansza arra, hogy bajnok legyen az olaszokkal. Hónapokkal ezelőtt sokan biztosra vették a Ferrari címét, de ez már a múlt.

A hu.motorsport.com legutóbb arra volt kíváncsi, hogy az Olvasói az Orosz Nagydíj előtt miképpen látják Vettel esélyeit a bajnoki címre az SF71H volánja mögött. A végeredmény megszületett, és úgy tűnik, hogy csak nagyon kevesen tennének egyértelműen a német győzelmére.

A legtöbb szavazatot (42.6%) a 0-19% kapta, míg a második helyen a 20-39% zárt. A 40-59% sem kapott túl sokat (14.7%), míg a 60-79% és a 80-100% egészen keveset.

A szavazásban összesen több, mint 4700-an vettek részt.

A szavazás végeredménye - Hány százalék esélyt látsz Vettel idei címére?

0-19% 42.6% 2047 szavazat
20-39% 30.1% 1448 szavazat
40-59% 14.7% 705 szavazat
80-100% 6.5% 314 szavazat
60-79% 6.1% 291 szavazat