A Ferrari Versenyzői Akadémia újabb taggal bővülhet!

Az európai Forma-3-as széria legjobb újonca, Charles Leclerc helyet kaphat a Ferrari Versenyzői Akadémiájában.

Leclerc, a 18 éves versenyző várhatóan csatlakozik a GP3-as pilótához, Antonio Fuoco-hoz és a F4-es versenyzőhöz, Guan Yu Zhou-hoz a Ferrari Akadémiában – tudtuk meg az Autosprinttől, miután a hosszú ideje a Ferrarinál szolgáló Raffaele Marciello elhagyja Maranellót.

A Ferrari Versenyzői Akadémiája bizonytalan jövő elé néz, hiszen várhatóan a Williamshez távozik az F3-as futamgyőztes, Lance Stroll, és ennek következtében a menedzser, Luca Baldisserri is elhagyhatja az akadémiát.

A Ferrari megerősítette, hogy továbbra is folytatni akarja a fiatal pilóták támogatását, és most úgy tűnik, hogy Baldisserri szerepét a sportigazgató, Massimo Rivola veszi át.

A monacói Leclerc közeli barátja volt Jules Bianchi-nak (aki szintén a Ferrari támogatását élvezte) - idén pedig az egyik élmenő lett az európai F3-as szériában.

Egy ponton még a bajnokságot is vezette, de végül a szezont a negyedik helyen fejezte be – a legjobb újonc címet könnyen megszerezte, figyelembe véve, hogy a rangos Macau Nagydíjon második helyezett lett.

Leclerc 2016-os terveit még nem erősítették meg, de sokan azt pletykálják, hogy végül a GP3-as ART Grand Prix-nél köthet ki – annál a csapatnál, amit többek között a menedzser, Nicolas Todt is üzemeltet.