„A Ferrari már nem tud versenyt nyerni!“

A Ferrari csapatfőnöke csalódottan vette tudomásul, hogy a számukra hazai nagydíjnak számító monzai versenyen sem tudták felvenni a Red Bull versenytempóját, aminek egyértelműen látja az okát.

Carlos Sainz, Ferrari F1-75, Sergio Perez, Red Bull Racing RB18, Nicholas Latifi, Williams FW44

Glenn Dunbar / Motorsport Images

Charles Leclerc a pole pozícióból rajtolhatott a hétvégi Olasz Nagydíjon, azonban ezúttal sem tudta felvenni a versenyt a rajtbüntetés miatt csupán a hetedik helyről startoló Max Verstappennel, a holland zsinórban ötödik futamgyőzelmét aratta, ráadásul pályafutása során először állhatott a dobogó legfelős fokára Monzában.

A Ferrari egy bátor, kétkiállásos gumistratégiával próbálta meglepni riválisát, miután a versenyirányítás virtuális biztonsági autós szakaszt rendelt el Sebastian Vettel Aston Martinjának meghibásodása miatt.

Ez azonban nem úgy sült el, ahogy tervezték, Verstappen az öregebb abroncsokon is gyorsnak bizonyult, miközben a maranellóiak ezúttal is küszködtek a gumifogyasztással.

„A Red Bullé volt a gyorsabb autó, ha ugyanazzal a stratégiával mentünk volna ellenük, mint ők, akkor sem nyertünk volna" - mondta Mattia Binotto az Auto Motor und Sportnak.

„A Magyar Nagydíj óta az övék a legjobb autó. Egykörös tempó tekintetében nem, de versenytempó tekintetében határozottan. A mi autónkon gyorsabban leépülnek a gumik, jobb az egyensúlya a konstrukciójuknak, és keményen kell dolgoznunk azon, hogy megértsük, miért van ez“ - ismerte el a Ferrari csapatfőnöke.

Max Verstappen előnye immáron 116 pont a bajnoki tabellán hat futammal az idény vége előtt, az Auto Motor und Sport munkatársa, Michael Schmidt pedig úgy vélekedik, a Ferrari versenytempójának a hiánya is egyértelműen az F1-75 gumikezelésének köszönhető.

„A Ferrari már nem tud nyerni. A pole pozícióhoz elég a teljesítményük, de a győzelemhez nem. Megvan az F1-75 sebessége, de hosszú távon felzabálják az abroncsokat, ezzel minden adu ász Max Verstappen kezében van“ - írta Schmidt.

„Monza sem volt kivétel, még ha Charles Leclerc reményt is adott a tifosinak, csalóka volt“ - fogalmazott a szakértő, aki azt is elárulta, a Ferrari az aerodinamikai módosításokat sejti a probléma hátterében.