A bokszban is tarolt a Red Bull: 2.18 másodperces kerékcsere

A Red Bull Racing a bokszkiállásokat tekintve is vitte a prímet az Osztrák Nagydíjon, miközben mindkét autójával feliratkozott a listára.

Daniel Ricciardo, Red Bull Racing RB14, makes a pit stop

Fotót készítette: Glenn Dunbar / Motorsport Images

Az utóbbi hetekben a Sauber volt a leggyorsabb a bokszkiállásoknál, ami nemcsak ezen a területen jelentett számukra pontszerzést, hiszen Charles Leclerccel mostanában végig ott voltak a TOP-10-ben.

A bokszkiállások versenyét ezúttal nem az Alfa Romeo Sauber nyerte, ám így sem szégyenkezhetnek, hiszen Leclerccel, valamint Ericssonnal is feliratkoztak a listára. A második és az ötödik csere volt a leggyorsabb a Sauber neve mellett. A monacói kerekeit 2.30, míg a svéd abroncsait 2.45 másodperc alatt cserélték le a csapat szerelői.

A leggyorsabb idő a Red Bull neve mellé került. Daniel Ricciardónak, aki technikai gondok miatt még a futamot sem tudta befejezni, csupán 2.18 másodpercet kellett várnia arra, hogy megkapja az új tappancsokat. Max Verstappen sem panaszkodhatott a 2.32 másodperces kiállással, ami a harmadik legjobb idő.

A TOP-5-ben találhatjuk még a Mercedest 2.44 másodperccel, ami a szintén kieső Lewis Hamilton nevéhez fűződött.

A Ferrari csak egy 6 helyet szerzett, és egy autójával van ott a TOP-10-ben. Kimi Räikkönen és az olaszok mögött a Toro Rosso érkezik a McLarennel és a Haas gyorsabb cseréjével. Ők még 3 másodpercen belül voltak, míg Romain Grosjean kerekeit a másik Haason csupán 3.19 másodperc alatt cserélték ki. Ez 1 másodperccel volt lassabb a legjobb időhöz képest.