A 2023-as F1-es Monacói Nagydíj nyertesei és vesztesei

Max Verstappen óriási előnnyel iskolázta le a mezőnyt a 2023-as Foma-1-es Monacói Nagydíjon, miközben a Red Bull-pilóták teljesítménye felemás volt, az Alpine pedig jó eredménnyel válaszolt a vezérigazgató kritikáira.

Fernando Alonso, Aston Martin F1 Team, 2nd position, Max Verstappen, Red Bull Racing, 1st position, Esteban Ocon, Alpine F1 Team, 3rd position, on the podium

Fotót készítette: Glenn Dunbar / Motorsport Images

Max Verstappen érinthetetlen volt a 2023-as Foma-1-es Monacói Nagydíjon, egy olyan versenyhétvégén, ahol a pálya vonalvezetése miatt papíron a leggyengébb hétvégéjét kellett volna teljesítenie a Red Bullnak.

A hu.motorsport.com-nál minden 2023-as Forma-1-es verseny után megnevezzük az adott futam legnagyobb nyerteseit és veszteseit. Ez nem korlátozódik a csapatokra, vagy pilótákra, Monaco után is választékosan elemezhettük a hétvége főszereplőit.

Nyertes: Max Verstappen

Kétség sem férhet ahhoz, hogy Max Verstappen idén háromszoros világbajnok lesz, ha ilyen formában folytatja a versenyzést a 2023-as Forma-1-es szezonban. Az időmérőn egy elképesztő 3. szektorral szerezte meg a pole-pozíciót egy olyan Fernando Alonsót legyőzve, aki a saját bevallása szerint kényelmetlenül sok kockázatot vállalt az utolsó időmérős körén. A futamon tökéletesen kontrollálta a tempót, és egy apróbb megcsúszástól eltekintve az eső sem fogott ki rajta.

Vesztes: Sergio Perez

Mi volt ez? Nehéz elhinni, hogy Perez 12 hónappal ezelőtt itt még futamgyőzelmet szerzett. Az, hogy már a Q1-ben összetörte az autóját, szinte teljesen megpecsételte a versenyhétvégéjét, de még a futamon is csak árnyéka volt önmagának. Most, hogy Szingapúrig nem lesz valódi utcai verseny, Pereznek 39 pontos hátrányból kell bizonyítania azt, hogy képes hagyományos pályán is legyőzni Verstappent.

Nyertes: Esteban Ocon és Alpine

Esteban Ocon, Alpine F1 Team, 3rd position, arrives on the podium

Fotó készítője: Simon Galloway / Motorsport Images

Azta. Alig pár héttel azután, hogy a vezérigazgató nyilvánosan megfenyegette a csapatot, hogy kész változtatásokat eszközölni, mert a csapat nem gazdálkodik megfelelően az erőforrásaival, az év eddigi legerősebb hétvégéjét hozta össze az Alpine a versenynaptár egyik legtrükkösebb pályáján. Esteban Ocon is hibátlan volt, Pierre Gasly is értékes pontokat szerzett a 7. hellyel, amely elmondása szerint akár még jobb is lehetett volna egy erősebb stratégiával. Idén először támasztotta alá az Alpine eredménnyel azt, hogy tényleg közel van az élmezőnyhöz az autója, reméljük, hogy fenn tudják tartani ezt a szintet a hullámvölgyes teljesítményük helyett.

Vesztes: Ferrari

Charles Leclerc, Scuderia Ferrari

Fotó készítője: Jake Grant / Motorsport Images

Hihetetlen az idei Ferrari, és oly messzinek tűnik már az, amikor az év legjobb bemutatójával egy bajnoki címért folytatott szezont vetített elő a csapat magabiztossága. Az, ahogyan Leclerc a megfelelő információk hiányában feltartotta Leclerc-t, és Sainz elégedetlenkedett a csapat szerinte beszari stratégiája miatt, jól összefoglalja, hogy Frederic Vaseurnek még nem sikerült igazán mélyreható változtatásokat eszközölnie a Ferrarinál.

Ezért kapott először slick gumikat Alonso a kerékcseréjénél.

Előző cikk Vasseur a Ferrari stratégiájáról: Sainz beragadt, szóval kockáztattunk
Következő cikk Perez megfizetett hibájáért, "nem engedhet meg magának" még egy ilyet