A 2017-es Brazil Nagydíj leggyorsabb köre: onboard videó Verstappen köréről

Max Verstappen volt a leggyorsabb a 2017-es Brazil Nagydíjon a leggyorsabb köröket illetően. Ez volt az első ilyen eredménye idén a Red Bull holland pilótájának.

Max Verstappen, Red Bull Racing RB13 and Daniel Ricciardo, Red Bull Racing RB13

Fotót készítette: Sutton Images

Az osztrák bajnok egy 5. és egy 6. hellyel intett búcsút Interlagosnak, de övék lett a leggyorsabb kör az utolsó szuper-lágyas etappal. A kései cserének köszönhetően Verstappen rendesen odaléphetett a technikának, és végül nagyon magabiztosan szerezte meg a leggyorsabb kört vasárnap.

A második helyen Lewis Hamiltont találjuk, aki a bokszutcából rajtolt a Mercedesszel, de többek között a két Red Bullon is átgázolt. A brit majdnem még a dobogóra is felállt.

A harmadik leggyorsabb időt kisebb meglepetésre az a Lance Stroll rakta össze, aki ezen a hétvégén siralmas teljesítményt nyújtott a Williamsszel. A kanadai 16. lett, és mögötte csak kiesők szerepeltek, így többek között a két Sauber is legyőzte őt.

Brazil Nagydíj 2017 – leggyorsabb körök

1. Max Verstappen – Red Bull: 1:11.044

2. Lewis Hamilton – Mercedes: 1:11.845

3. Lance Stroll – Williams: 1:11.862

Előző cikk Videón a Brazil Nagydíj leggyorsabb kerékcseréje Interlagosból
Következő cikk A Mercedes újabb bajnoki címe a Forma-1-ben: a bokszban is ők voltak a legjobbak