Motorsport.com hírek

A 2017-es Brazil Nagydíj leggyorsabb köre: onboard videó Verstappen köréről

Max Verstappen volt a leggyorsabb a 2017-es Brazil Nagydíjon a leggyorsabb köröket illetően. Ez volt az első ilyen eredménye idén a Red Bull holland pilótájának.

Max Verstappen, Red Bull Racing RB13 and Daniel Ricciardo, Red Bull Racing RB13

Sutton Images

Az osztrák bajnok egy 5. és egy 6. hellyel intett búcsút Interlagosnak, de övék lett a leggyorsabb kör az utolsó szuper-lágyas etappal. A kései cserének köszönhetően Verstappen rendesen odaléphetett a technikának, és végül nagyon magabiztosan szerezte meg a leggyorsabb kört vasárnap.

A második helyen Lewis Hamiltont találjuk, aki a bokszutcából rajtolt a Mercedesszel, de többek között a két Red Bullon is átgázolt. A brit majdnem még a dobogóra is felállt.

A harmadik leggyorsabb időt kisebb meglepetésre az a Lance Stroll rakta össze, aki ezen a hétvégén siralmas teljesítményt nyújtott a Williamsszel. A kanadai 16. lett, és mögötte csak kiesők szerepeltek, így többek között a két Sauber is legyőzte őt.

Brazil Nagydíj 2017 – leggyorsabb körök

1. Max Verstappen – Red Bull: 1:11.044

2. Lewis Hamilton – Mercedes: 1:11.845

3. Lance Stroll – Williams: 1:11.862

Előző cikk Videón a Brazil Nagydíj leggyorsabb kerékcseréje Interlagosból
Következő cikk A Mercedes újabb bajnoki címe a Forma-1-ben: a bokszban is ők voltak a legjobbak