BRÉKING

Valentino Rossi 10 éve tesztelt a Ferrarinak: 7 tizedre volt Schumachertől

Ez volt az a pillanat, amikor az olasz motoros legenda több F1-es versenyzővel együtt volt kint a pályán a spanyolországi helyszínen.

Valentino Rossi, Ferrari F2004

Fotót készítette: LAT Images

A „Doktor” már több alkalommal is elismerte, hosszú évekkel ezelőtt volt egy pont, amikor karriert válthatott volna, hiszen megvolt a lehetősége arra, hogy a Forma-1-ben folytassa tovább.

Rossi a Ferrarival többször is tesztelhetett, és éles körülmények között is. 10 esztendővel ezelőtt Valenciában ráadásul egy kollektív teszten lendült akcióba a legendás olasz gyártó színeiben január 31-én, február 1-én és 2-án.

Vale fokozatosan vette fel a tempót, miközben az első nap végén a 9. volt a 15 pilóta közül. Ekkor 1 másodpercre volt a hétszeres világbajnok rekorder Michael Schumacher-től. A második tesztnapon már magabiztosabb formát mutatott az olasz, aki láthatóan egyre inkább érezni kezdte a gépet.

Majd eljött a harmadik és egyben utolsó tesztnapja. Ekkor Michaelhez képest csak 7 tizedes volt a hátránya. Természetesen ez hatalmas különbséget jelent az F1-ben, de ha megnézzük azt, hogy Rossi mennyit javult a teszt ideje alatt és mindezt egy teljesen más kategóriában érte el MotoGP-világbajnokként, igencsak nagy volt a potenciál a váltásban, ami soha nem jött létre.

Schumacher akkor úgy nyilatkozott, Rossi tempója is bizonyította azt, hogy mekkora tehetségről beszélünk és szerinte megállná a helyét a Forma-1-ben. Ekkor 27 esztendős volt a motoros világbajnok, így még bőven lett volna ideje arra, hogy felzárkózzon és sikereket érjen el a száguldó cirkuszban.

Rossi a valenciai teszten egy F2004-es konstrukcióban ült, amivel a gyártó 2004-ben versenyzett. Az autó 20 versenyből 15-öt megnyert, és mellette 30 dobogós helyezést, 12 rajtelsőséget és 14 leggyorsabb kört tudott felmutatni.