Grosjean dobná a negatív spirált, Magnussen „egyedi címet szerezne”

Rendkívül eredményes hétvégét abszolvált a Haas F1 Team Ausztriában, miután mindkét kocsival pontot szereztek, Romain Grosjean pedig egy negyedik hellyel kezdte meg a szépítést. Kevin Magnussen azt is elmondta, milyen célja van 2018-ban.

Romain Grosjean, Haas F1 Team VF-18, leads Kevin Magnussen, Haas F1 Team VF-18, and Nico Hulkenberg, Renault Sport F1 Team R.S. 18, to the grid

Fotót készítette: Zak Mauger / Motorsport Images

Grosjean kiegyensúlyozott versenyt futott Spielbergben, csendben kovácsolt előnyt abból, hogy többen is kiestek, végül a negyedik helyen hozta be a VF-18-at. Ezek egyben az első pontjai idén, így már csak Szirotkin neve mellett van nulla.

„Határozottan jobban érzem magam, mint előtte”- mondta Grosjean a negyedik hely megszerzése után a Sky Sportsnak.

„Remek futam volt; a negyedik és az ötödik helyek az eddigi legjobb eredményt jelentik a csapatnak. Sok ’ütést’ kaptam és sok kritikát, de a csapat mindig mögöttem állt, én pedig két lábbal a földön, és ezen a hétvégén meg akartuk állítani a negatív spirált és visszatérni egy pozitívhoz. Leginkább nekem szólt, a srácaimnak, a csapatomnak, hogy megmutassuk, még mindig képesek vagyunk remek versenyeket futni. Kezd újra visszatérni a szerencsénk. Úgy megyek haza, hogy tudom, büszkék ránk a srácok. Nem ez volt a legmókásabb verseny, elég trükkös volt, de sikerült, megcsináltuk. Az autó egyre jobb, jó lépést tettünk a korábbiakhoz képest.”

Magnussen közvetlenül mögötte ért célba az ötödik helyen, folytatva a szorgos pontszerzést 2018-ban.

„Remek érzés. Büszke vagyok a csapatra, nagyszerű nap ez nekik. Nyolcadik helyről rajtoltunk, sok helyet veszítettem azzal, hogy többen is a VSC alatt mentek ki kerékért, de utána sikerült megelőzni pár kocsit. Nagyon erősek voltunk ezen a hétvégén, egy sima, gyors pályán, és az autónk remekül működött.”

„Szinte rémisztő kimondani, hogy a negyedik helyért megyünk a konstruktőriben, de most ezt tesszük. A konzisztencia hiánya a gyenge pontunk. Nem szabad eladnunk a labdát. A hetedik hely a legjobb az élmezőny mögött. Ha hetedik lehetek, az azt jelenti, megnyertem a kis világbajnokságomat.”

Előző cikk Marko: „Verstappen hihetetlen munkát végzett”
Következő cikk Ricciardo nem érti, a Ferrarihoz képest mitől olyan katasztrofális a gumikezelésük