Különleges esemény

Sztori a kép mögött: „Lajos király” a népével vegyül

Kénytelenek voltunk magyarosítani Lewis Hamilton nevét, hogy jobban összeálljon a kép: a háromszoros bajnok királyként ünnepelt a tömeggel együtt Silverstone-ban.

Race winner Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 celebrates with the fans

Fotót készítette: Sutton Images

Hamilton ötödik alkalommal nyerte meg hazai nagydíját, ezzel beállította Jim Clark és Alain Prost rekordját brit földön. Vasárnap 130 ezren nézték a versenyt a helyszínen, amikor Hamilton senkitől sem zavartatva rajt-cél győzelmet aratott előttük. Az ünneplésre már odaértek a rajongók is, és amíg Bottas és Räikkönen unott pofával várta őt az FIA termében, Hamilton a közönség közé is bevetette magát, akár a rocksztárok.

Mark Sutton nem akart csatlakozni a fotósok többségéhez, akik a kerítésen csimpaszkodva örökítették meg ezeket a pillanatokat, a szokásostól eltérő megközelítésben gondolkodott: átment a túloldalra, a rajongók közé, és onnan „lőtt”. Sutton helyet foglalt a szemben található lelátón – a rajongók nagy meglepetésére, akik azt kérdezgették tőle, ’Mit csinálsz itt és kinek dolgozol?’ – és onnan készítette a fenti fotót.

A kép visszaadja a tömegben uralkodó hangulatot, nem maradtak le róla a brit lobogók, és Sutton még azt is megmutatta a körülötte lévő rajongóknak, mennyire közel lehet kerülni az eseményekhez egy jó kamerával.