Hivatalos: Pérez 2018-ban is a Force India versenyzője lesz!

Sergio Pérez hosszabbított jelenlegi csapatával, melynek értelmében jövőre is a Force India versenyzője lesz, jelentették be Szingapúrban. A csapat tehát változatlan felállással megy 2018-ban.

Sergio Perez, Sahara Force India with a Mexican GP jacket
Sergio Perez, Sahara Force India F1 VJM10
Sergio Perez, Sahara Force India VJM10
Sergio Perez, Force India
Sergio Perez, Sahara Force India

Vijay Mallya csapattulajdonos elmondta, a mexikói versenyző „fontos szerepet játszott az elmúlt évek sikereiben”. „Egyre érettebb lett, ezzel pedig az egyik leggyorsabb és legkiegyensúlyozottabb versenyzővé vált a rajtrácson. Az eredményei önmagukért beszélnek, hiszen minden idők legsikeresebb Force India-versenyzője négy dobogós eredménnyel”- mondta, majd hozzátette, a változatlan felállás stabilitást nyújt jövőre és az egyik legizgalmasabb párost Ocon és Pérez révén.

További érdekes tartalomért kövesd Facebook oldalunkat!

„Mindig is az élvezett prioritást számomra, hogy a Force Indiával maradjak”- mondta Pérez. „A csapat lehetővé tette számomra, hogy megmutassam a bennem rejlő tehetséget, nagyon boldog vagyok itt. Büszke vagyok mindenre, amit együtt értünk el, és ennél még többet fogunk nyújtani. A csapat lenyűgöző munkát végzett idén a kocsi fejlesztésével, valamint azzal, hogy a negyedik legjobb csapatként vetettük meg a lábunkat. Végül könnyű volt a döntés, hogy együtt folytassuk”- mondta Pérez, aki állítólag három évre akart volna aláírni a Renault-val, de a franciák csak egyet kínáltak neki.

7 érdekesség a Mercedes "félig" F1-es szuper-autójáról, amit eddig nem tudhattál

Pérez statisztikája a Forma-1-ben a szingapúri verseny startja előtt:

127 nagydíj, 8 csapattárs, 7 szezon, 3 konstruktőr, 2 motorgyártó, 7 autó, 4 leggyorsabb kör, 7 dobogó, 19 kiesés, 425 pont, 23 kör és 115 kilométer az élen, 6979 versenykörkör és 35595 megtett kilométer.

A 27 esztendős mexikói pilóta 2011 óta versenyez a száguldó cirkuszban. Lassan 130 rajtnál jár a Forma-1-ben, miközben 7 dobogós helyezés szerepel a neve mellett, de győznie még nem sikerült. A 425 bajnoki pont mögött igen komoly tapasztalatok vannak, amik nem mind pozitívak a részéről.

A pályafutását a Sauber istállóval kezdte, melynél 2011-ben és 2012-ben versenyzett. Az első szezonját 14 ponttal a neve mellett a 16. helyen zárta, míg egy esztendővel később már 66 egységet gyűjtött és 10. lett. A remek teljesítménye miatt a Ferrarival is szóbahozták, és noha az olaszokkal is komoly tárgyalásokat folytatott, a McLarenhez írt alá.

Wokingban nagyon komolyan számoltak Pérezzel, aki a Mercedeshez távozott Hamilton helyét vehette át Button csapattársaként. Sergio minden tőle telhetőt megtett, de a kapcsolat nem működött és még egy év sem telt el a kontraktus aláírása óta, elküldték őt.

A Force India jelentette számára a mentőövet, amit több dobogós helyezéssel is meghálált, remek eredményeket prezentálván a riválisoknak és a top-csapatoknak. Az indiaiakat 2014 óta szolgálja. Tavaly a Renault szerződést kínált neki, de nemet mondott, míg idén fordult a kocka. A franciák ugyan nyitottak voltak a szerződtetésére, de a hírek szerint csak 1 évre akartak vele aláírni, ami Péreznek nem tetszett és miután a Williams sem jelentett jobb opciót a Force Indiánál, hosszabbított a jelenlegi munkaadójával, így egy újabb párost erősítettek meg a Forma-1-ben 2018-ra.

Előző cikk Ricciardo aggódik Vettel miatt, akinek nem igen van élete az F1 mellett
Következő cikk Szingapúri Nagydíj 2017: a hivatalos rajtrács