8 éve ezen a napon nyerte meg a Monacói Nagydíjat Hamilton a McLarennel

Napra pontosan 8 évvel ezelőtt nyerte meg a Monacói Nagydíjat Lewis Hamilton a McLaren-Mercedes színeiben.

Ez volt a Forma-1 történetének 791. nagydíja, amit 2008. május 25-én rendeztek meg a legendás utcai versenypályán Monacóban.

Az időmérő edzésen Felipe Massa zárt az élen a Ferrarival. A brazil versenyző egészen minimális különbséggel előzte meg Kimi Räikkönent, aki mögött a McLaren brit világbajnoka végzett. A három pilóta pokolian közel volt egymáshoz a különbségeket illetően, és ezzel minden idők egyik legszorosabb kvalifikációját láthatták a nézők az F1-ben.

TOP-10: Massa, Räikkönen, Hamilton, Kovalainen, Kubica, Rosberg, Alonso, Trulli, Webber, Coulthard.

A 76 körös verseny Hamilton győzelmével ért véget, aki 3 másodperccel ért célba a második helyezett Robert Kubica és a BMW-Sauber előtt. A harmadik pozíciót pedig Massa kaparintotta meg, közvetlen Mark Webber és Sebastian Vettel előtt.

A pontszerzők sorrendje: Hamilton, Kubica, Massa, Webber, Vettel, Barrichello, Nakajima, Kovalainen. Räikkönen végül csak 9. lett és még csak pontot sem szerzett.