4-es osztályzatot kapott Vettel a Maláj Nagydíjra: leszerepelt a bajnok

Sebastian Vettelt sem kímélték az olasz sajtóban, és mindössze 4-es osztályzatot kapott a rajtnál történtek miatt.

A négyszeres világbajnok láthatóan fejben nincs ott, ami igencsak kihat a teljesítményére. Vettel rendkívül hullámzóan teljesít, és Spa után ismét hibázott a rajtnál.

Vasárnap Malajziában nemcsak a saját versenyét tette tönkre, de Nico Rosberg futamát is erősen befolyásolta. Igaz, a német a végén igencsak sokat nyert Lewis Hamilton kiesésével. Ezzel együtt Max Verstappen futama is veszélyben volt, amiért a Ferrari versenyzője all-in módjára vágódott be az SF16-H volánja mögött.

Az olasz La Gazzetta dello Sport 10-ből 4-esre értékelte a német teljesítményét, akárcsak a Haas esetében, ahol még mindig súlyos gondok vannak a fékekkel. Kissé furcsa, hogy ennyi fékprobléma ellenére sem lép fel az FIA az amerikai újonc ellen.

MALÁJ NAGYDÍJ TUDTAD-E? Legolcsóbb jegyek, kevés esős hétvége...

Annak ellenére, hogy Jolyon Palmer megszerezte az első pontját az F1-ben, csak egy 6-ost kapott, hiszen talán többet is kihozhatott volna a lehetőségeiből. Ugyanez igaz Jenson Button-ra (6,5), aki csúnya vereséget szenvedett a csapattársától a 300. nagydíján. Fernando Alonso a mezőny legvégéről jött fel és végzett 2009 bajnoka előtt. Az olaszok 9-est adtak a spanyolnak.

Fernandón kívül még Lewis Hamilton kapott 9-est, aki a 41. körig magabiztosan vezette a versenyt, majd egy motorhiba mindent tönkretett. A hivatalos szavazáson a nap versenyzőjeként és a második helyen végzett Max Verstappen teljesítménye 9,5-ös pontszámot ért, míg a győztes ausztrál csapattársa, Daniel Ricciardo megkapta a maximumot.

A mezőny két finn versenyzője hozta a kötelezőt: Kimi Räikkönen 7,5, Valtteri Bottas 7.