28 éve Senna sokkolta a világot: az a bizonyos pole kör Monacóból

Ayrton Senna 28 évvel ezelőtt ezen a bizonyos szombati napon egy olyan kört rakott össze az időmérőn, amit a McLaren is minden idők legjobbjának nevez.

A brazil legendát senkinek sem kell bemutatnunk, hiszen minden idők egyik legjobbjáról, vagy a tényleges legjobbjáról van szó, aki sajnálatos módon 1994 óta nem lehet közöttünk.

Azóta hosszú idő telt el, de sokszor olyan, mintha Ayrton még mindig élne, hiszen rengeteg pilótát motivál és nincs olyan nap, amikor a neve ne kerülne elő a motorsportban, vagy közvetlen a Forma-1 paddockjában.

1988-ban ezen a bizonyos napon Ayrton valami olyasvalamit tett le az asztalra, amire még tőle sem számítottak. Abban semmi meglepő nincs, hogy a brazil szerezte meg a rajtelsőséget, de ha megnézzük, hogy milyen kört rakott össze, és mennyit adott a csapattársának, az egyenesen sokkoló.

Senna az 1:23.998-as idejével történelmet írt, miután a másik McLaren-Honda a második helyen 1,4 másodpercre volt tőle – Alain Prost: 1:25.425. A harmadik pozíciót megszerző Gerhard Berger hátránya a Ferrarival már közel 2,7 másodperc volt.

Vasárnap hiába vezetett magabiztosan a brazil, a 67. körben megmagyarázhatatlan okokból hibázott és a Portier kanyarban a korlátnak ütközött, aminek köszönhetően így Prost nyerte meg a versenyt.