27 éve ezen a napon: Damon Hill megérkezett a Forma-1-be!

Az idősebb generáció számára ez olyan lehet, mintha csak tegnap történt volna, de nem, már 27 éve, hogy Damon Hill bemutatkozhatott a Forma-1-ben, amivel egy igen szép pályafutás vette kezdetét.

Damon Hill, Brabham BT60B Judd

Fotót készítette: LAT Images

Damon Hill ugyan „csak” egyszeres világbajnok, rengetegen ismerik a nevét és a karrierjét a Forma-1-ből. Az F1-es világbajnok idén lesz 59 esztendős, de a bemutatkozására sokan még ma is nagyon tisztán emlékezhetnek, ami 1992-ben éppen ezen a napon volt, melyről mindenképpen érdemes pár szót ejtenünk, akárcsak a statisztikáiról, amit az alább található képes összeállításunk részeként érhettek el, nézhettek meg.

A legendás Graham Hill fia a pályafutása során a Brabham, a Williams, az Arrows és a Jordan istállónak versenyezhetett. A csúcsra a Williams színeiben érhetett fel, így hazai színekben ünnepelhetett, még az 1996-os szezonban. Most azonban nézzük meg közelebbről ezt a bizonyos 1992-es napot, amikor a Brit Nagydíjon rajthoz állhatott a Brabham BT60B volánja mögött, mely az első ilyen alkalom volt számára a Forma-1-ben.

Az időmérő edzésen az utolsó helyet szerezte meg. Ez a 26. hely nagyon értékes volt, és kevésen múlott, hogy helyette Alessandro Zanardi legyen ott utolsóként a rajtrácson a Minardival, de hozzá hasonlóan Paul Belmondo, Andrea Chiesa, Eric van de Poele, Roberto Moreno és Perry McCarthy sem járt sikerrel.

Hill a versenyt a 16. helyen fejezte be a Judd motorral hajtott autóval, de még ez is igen különleges volt számára, mert a hazai közönsége előtt debütálhatott Silverstone-ban, amivel egy álom vált valóra. A versenyt szintén egy brit, Nigel Mansell húzta be Patrese és Brundle mellett. Ez volt Nigel 28. győzelme, míg a Williams 58. sikere. A Renault pedig 38. alkalommal nyert motorgyártóként, addig a Ferrari az 500. rajtot abszolválhatta.