21 éve ezen a napon nyert Schumacher Brazíliában, aztán mégsem, aztán mégis!

A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) már akkoriban is tudott érdekes döntéseket hozni. Több mint 20 évvel ezelőtt ezen a bizonyos napon Michael Schumacher nyert Brazíliában a Benettonnal.

Az 1995-ös Brazil Nagydíjat március 26-án rendezték meg Interlagosban. Ez volt az F1 történetének 565. nagydíja.

Az időmérő edzésen Hill diktálta a tempót a Williams-Renault-val, több mint 3 tizedmásodpercet adván Michael Schumachernek és a Benettonnak a második helyen. A harmadik leggyorsabb Coulthard volt a másik Williamsszel.

A 71 körös versenyt Schumacher nyerte meg 11 másodperces előnnyel Coulthard előtt, míg harmadikként Berger szakította át a célvonalat a Ferrarival. A pontszerzők között végzett még Häkkinen, Alesi és Blundell.

A verseny leintését követően a szövetség kizárta Schumachert és Coulthardot, miután szabálytalan üzemanyagot találtak az autójukban. Később kiderült, hogy az Elf hibázott, a hivatalos üzemanyag-szállító, ami miatt az FIA visszavonta a döntését, és így mégsem Berger lett a győztes.

A Benetton és a Williams azonban nem kapta vissza a konstruktőri pontjait és 200 ezer dollár megfizetésére kötelezték őket.

A hivatalos indoklás szerint a szabálytalan üzemanyag használata nem járt teljesítménybeli különbséggel.

MOTORSPORT - F1 1995 - BRAZIL GP - INTERLAGOS - PHOTO: DPPI MICHAEL SCHUMACHER (GER) / BENETTON B195 RENAULT - AMBIANCE - PORTRAIT - PODIUM - WINNER CHAMPAGNE