Hihetetlen verseny, Perez nyerte a Szahír Nagydíjat, Russell elképesztően peches volt!

Hiába nyújtott kimagasló teljesítményt a Mercedesszel bemutatkozó George Russell, végül a Racing Point-pilóta Sergio Perez nyerte meg a Szahír Nagydíjat Esteban Ocon és Lance Stroll előtt a hihetetlenül fordulatos versenyen.

Sergio Perez, Racing Point RP20

Charles Coates / Motorsport Images

Érdekesen alakult a bahreini külső vonalvezetésen megrendezett Szahír Nagydíj időmérője, ugyanis a top-3 egy tizedmásodpercen belül volt: Valtteri Bottas végül 26 ezredmásodperccel verte meg a Hamilton helyére beugró George Russellt, míg Max Verstappen körülbelül 6 századot kapott a finntől.

Charles Leclerc a negyedik, Perez az ötödik, Kvjat a hatodik helyről várhatta a lámpák kialvását, Norris pedig mivel a 15. lett az időmérőn, bevállalta a rajtbüntetést, így övé volt az utolsó rajtkocka.

A rajtnál ezúttal sem unatkozhattunk: Russell feljött az első helyre, Bottas visszacsúszott a másodikra, a mögötte csatározó Leclerc, Perez, Verstappen hármasból pedig a Ferrari és a Red Bull versenyzője kiesett, miután a monacói ütközött Perezzel, a holland már nem tudta elkerülni a falat. A mexikói folytatni tudta a futamot, azonban visszaesett az utolsó helyre.

Bejött a safety car, mögötte pedig a top-10 sorrendje Russell, Bottas, Sainz, Ricciardo, Kvjat, Stroll, Gasly, Ocon, Vettel, Norris volt. Az újraindításnál Bottas és Sainz csatázott nagyot egymással, a spanyol hiába került Bottas elé, hibázott, így visszaesett a harmadik pozícióba.

Norris Vettel megelőzésével már a kilencedik helyen haladt, Albon pedig az utolsó pontszerző helyért támadhatta a négyszeres világbajnokot. Ez sikerült is neki, majd Perez is megelőzte a Ferrari versenyzőjét.

Russell nem jött zavarba az első helyen, és 2 másodperces előnyt autózott ki Bottas előtt, a finn pedig Sainztól nyúlt el 4 másodpercre. Perez nagy felzárkózást produkált, Albont is megelőzte, így már a kilencedik helyen állt.

Russell és Bottas között körülbelül 2,5 másodperc volt a különbség, Russell pedig a 37. körben azt jelentette a csapatának, hogy rendben vannak a gumijai. Stroll kifejezetten hosszú etapot futott a lágy gumikon, és még a 43. körben is a piros oldalfalú abroncsokat taposta, ezzel a harmadik helyen állt.

A kanadai a 44. körben ki is állt, így a top-10 állása Russell, Bottas, Perez, Albon, Sainz, Kvjat, Ricciardo, Gasly, Ocon, Stroll volt –a két Mercedes-pilóta és Albon állt ekkor kiállás nélkül.

Russell a 46. körben jött, a kiállása jól sikerült, majd rögtön megfutotta a leggyorsabb kört, közel 2 másodpercet adva az élen álló Bottasnak. Eközben Perez is kijött, ő a 9. helyre állt vissza, ezzel ismét Sainz foglalta el a dobogós helyezést.

Bottas az 50. körben állt ki, és 8 másodperccel Russell mögé érkezett vissza, tehát minden jel arra mutatott, hogy a brit megnyerheti első mercedeses futamát. Albon a célegyenes végén megelőzte Norrist, majd a VSC-s fázis lépett érvénybe Latifi kiesése miatt – ebben a periódusban Norris és Vettel is kijött a bokszba.

Sainz és Ricciardo is kijött, de ők már a VSC-s fázis után, Vettel kiállása pedig meglehetősen lassúra sikeredett. Perez ezt is kihasználva, illetve Stroll és Ocon megelőzésével már a harmadik helyen haladt, Bottas pedig 6 másodperc alattira csökkentette a hátrányát Russellhez képest.

Aitken a 62. körben a pályán hagyta az első szárnyát, így ismét VSC-s fázis lépett érvénybe – mint később kiderült, a brit-koreai a célegyenesre ráfordítónál pördült meg, és a biztonsági autót is beküldték. Russell kiállása jól sikerült, Bottasé viszont nem, így a finn több pozíciót is vesztett.

Mint kiderült, Russell is rossz keveréket kapott, így a brit is hátraesett. Ennek következtében az állás Perez, Ocon, Stroll, Bottas, Russell, Sainz, Ricciardo, Kvjat, Gasly, Albon volt, és őrületes utolsó körökre lehetett számítani.

Az újraindításnál nem változott az élmezőny sorrendje, nem sokkal később viszont Bottas hibázott, Russell megelőzte őt, így a fiatal brit feljött a negyedik pozícióba. Nem sokáig maradt Stroll mögött sem, így már a harmadik helyen állt, majd Ocont is megelőzte, és már csak Perez állt előtte.

A régi kemény keveréken futó Bottas mellett többen is elmentek, Russellnek pedig ki kellett állnia lassú defekt miatt, így a második helyről a 15. helyre esett vissza, Perez előnye pedig az élen 8 másodperc volt.

Russell végül a kilencedik helyig tudott felzárkózni, és övé lett a futam leggyorsabb köre is, Bottas pedig nyolcadik lett.

Perez tehát megnyerte a Szahír Nagydíjat Ocon és Stroll előtt, ami Perez első F1-es győzelme és Ocon első F1-es dobogója volt.

10 United Kingdom Lando Norris McLaren 87 1:31'34.655 19.541 0.985   1

A Super Formula suzukai fordulójában négy autó próbálta együtt bevenni az 1-es kanyart, aminek eredményeként ketten a falban kötöttek ki.

Előző cikk ÉLŐ F1-ES KÖZVETÍTÉS: Szahír Nagydíj 2020 - FUTAM (LIVE)
Következő cikk Perez: Remélem, hogy nem álmodom!