Hamilton győzelmét hozta a Brit Nagydíj, a végén jött a dráma!

Lewis Hamilton, a Mercedes versenyzője győzött a Brit Nagydíjon míg csapattársa, Valtteri Bottas az 50. körben kapott defektet, és így járt Carlos Sainz is. A végén jött a dráma, nem sokon múlt, hogy Hamilton is úgy járjon, mint Bottas.

Pole Sitter Lewis Hamilton, Mercedes-AMG F1 celebrates in Parc Ferme

Fotót készítette: Steve Etherington / Motorsport Images

A Brit Nagydíj időmérő edzésének végeredménye az élmezőny szempontjából nem hozott óriási meglepetést: Lewis Hamilton szerezte meg a pole-pozíciót Valtteri Bottas előtt, a két Mercedes előnye pedig óriási volt. A második sorból Max Verstappen és Charles Leclerc, a harmadik sorból pedig Lando Norris és Lance Stroll rajtolhatott el Silverstone-ban.

A hétvége nagy visszatérője, Nico Hülkenberg a 13. helyig jutott a brit időmérőn, azonban technikai probléma miatt végül nem rajtolhatott el a Sergio Perezt helyettesítő német.

A rajtnál Hamilton tudott az élen maradni, őt Bottas, Verstappen és Leclerc követte, majd Sainz, Ricciardo, Norris, Stroll, Ocon és Vettel következett. Az első kör végén viszont már be kellett küldeni a safety cart, mivel Albon eltalálta Magnussen autóját, így a dán kiesett a versenyből a célegyenesnél. Albon később az incidensért 5 másodperces büntetést kapott.

A safety car a 6. körben jött ki, az újraindítást követő körben viszont nem történt előzés a top-10-ben. A Mercedes rögtön komoly előnyt kezdett kiépíteni a többiek előtt, Albon pedig bejött a bokszba kerékcserére.

A 13. körig nem történt túl sok minden, majd láthattuk, hogy Daniil Kvjat eldobja a kocsiját - rendesen összetört az AlphaTauri. Ezután rögtön beküldték a biztonsági autót, sokan pedig ki is jöttek a bokszba, Kvjat pedig szerencsére külső segítség nélkül hagyta el az autóját.