Videó: Raikkönen káromkodása a rosszul sikerült időmérő után

Az Alfa Romeo pilótája, Kimi Raikkönen nehezen viselte, hogy nem sikerült tökéletesen a bakui időmérőn futott köre a Q3-ban, csalódottságát pedig a csapatrádión is kifejezte 2007 világbajnoka.

Kimi Raikkonen, Alfa Romeo Racing

Steven Tee / Motorsport Images

Az év során először került be mindkét Alfa Romeo a Q3-ba, viszont a csapat öröme nem lehetett felhőtlen: Antonio Giovinazzi a 8. helyen, Kimi Raikkönen pedig a 9. helyen végzett, tehát ők futották a leggyengébb köröket a Q3-ban, persze amellett, hogy szép teljesítmény volt, hogy eljutották odáig.

A feketeleves viszont csak ezután jött – Antonio Giovinazzi 10 helyes rajtbüntetéséről már tudni lehetett, de Raikkönent egy technikai szabálytalanság miatt utólag kizárták az időmérőről, így csak a bokszból kezdhette meg az Azerbajdzsáni Nagydíjat a finn világbajnok.

Ezt még az időmérő alatt nem tudta Raikkönen, viszont az utolsó köre befejezése után nagyon mérges volt, káromkodott, és azt mondta, ennél sokkal jobb kört is futhatott volna. Ha a kvalifikációs teljesítményével nem is volt elégedett a finn világbajnok, a versenyen mutatott teljesítményével egyértelműen az lehet, hiszen a bokszutcából rajtolás ellenére a 10. helyen ért célba, így idén eddig minden futamon pontot szerzett, ezt pedig rajta kívül csak a két Mercedes, a két Ferrari és Verstappen mondhatja el magáról.