Jelentés az időmérőről

A mezőny végén a Sauber - megint...

Csak a motorcserés rajtbüntetéseknek köszönhetően nem a legvégéről vág neki a Sauber a holnapi Japán Nagydíjnak, de ma is a svájci istálló volt a leggyengébb.

Pascal Wehrlein, Sauber C36

Fotót készítette: Sutton Images

Marcus Ericsson, Sauber C36
Marcus Ericsson, Sauber

Gyakorlatilag teljesen reménytelenné vált a Sauber helyzete a szezon végére - alighanem jót fog tenni az istállónak, amikor friss, ropogós Ferrari-motorokat kapnak 2018-ra, és az új csapatfőnök, Fred Vasseur is istenigazából el tud kezdeni dolgozni, ugyanis a svájciak ma is a továbbjutás legkisebb esélye nélkül estek ki tökutolsóként a Q1-ből...Most a versenyzők értékelnek.

Marcus Ericsson, 19. hely: Alapvetően nem volt rossz időmérő, ugyanis minden egyes gyakorlás során javulni tudtam, így fokozatosan egyre közelebb tudtam kerülni a többiekhez. Az, hogy kiestem, mindenképp csalódás, ráadásulaz utolsó próbálkozásunk pont egy piros zászló miatt szakadt félbe. Összességében elégedett vagyok a teljesítményemmel.

Pascal Wehrlein, 20. hely: Összességében az egész hétvégén nem éreztem magam teljesen jól az autóban. Egyelőre nem vagyok elégedett az autó egyensúlyával, most azt vizsgáljuk, mi okozza ezt. Ami az időmérőmet illeti, nagy kár a Q1-es piros zászlóért, jó lett volna befejezni az utolsó körömet is. Most már viszont csak a holnapra tudok koncentrálni, ahol a célom az, hogy mindent beleadjak a futamon.