20 éves lett Norris, Sainz még énekelt is neki (videó)

Lando Norris ezen a napon ünnepli 20. születésnapját, közvetlen a Brazil Nagydíj előtt. Fényes jövő várhat a McLaren fiatal versenyzőjére, akinek jövőre növelnie kell a tétet.

Lando Norris, McLaren

Steven Tee / Motorsport Images

Lando Norris 2017 februárjában írt alá a McLarenhez juniorként, így igen hamar megkapta arra a lehetőséget, hogy a Forma-1-ben versenyezzen. A helyét 2018. szeptember 3-án erősítették meg a 2019-es idényre Carlos Sainz Jr. csapattársaként, ami egyúttal Fernando Alonso és Stoffel Vandoorne távozását is jelentette.

A ma 20 éves versenyző szép és eredményes junior-karriert futott be, miután az MSA Formulában, az Eurocup Formula Renault 2.0, a Formula Renault 2.0 NEC, a Toyota Racing, és az F3-as sorozatban is bajnok lett. Az első teljes F2-es idényében pedig másodikként zárt. Ezt követően kapta meg a lehetőséget arra, hogy a McLaren teszt-és tartalékja, majd teljes értékű versenyzője legyen.

Norris szezonja felemás, mivel sokkal több pontja is lehetne, hiszen nem egy olyan nagydíja volt, amikor rajta kívülálló okok miatt sok világbajnoki egységet veszített. Emiatt is van nagyobb különbség közte és a sokkal tapasztaltabb Sainz között. A következő év mindkét pilóta számára vízválasztó lehet, különösen, ha a McLaren egy még versenyképesebb autóval áll elő.

Sainz még énekelt is a csapattársának

A születésnapos Lando neve mellett 26 versenyhétvége, 19 nagydíj, 6 kiesés és 41 pont szerepel. Emellett 977 kört és 5051 kilométert versenyzett a Forma-1-ben. Az élen még egyetlen egy métert sem volt, de a tehetsége mindenképpen megvan hozzá, és a McLaren hosszú távon számol vele.

Előző cikk Hamilton tud egyes dolgokat, és amíg itt van, megállítja a Verstappen-Leclerc duót