17 éves versenyzőt igazolt a Haas F1 Team fejlesztői szerepre!

Ráadásul hazait, hiszen Santino Ferrucci a Connecticutban található Woodbury-ben született. Ferrucci ellátogat majd versenyekre és tesztekre, természetesen szorgosan gyakorol a szimulátorban.

Ferrucci indul mellette egy kisebb szériában is: a GP3-ban húz le teljes évet a DAMS csapatnál, ahol anno Grosjean is szerepelt és bajnok lett, méghozzá három szakágban, beleértve a GP2-őt is.

„Mióta elkezdtem versenyezni, az a célom, hogy forma-1-es versenyző váljon belőlem”- kezdte az amerikai, akinek karrierje gokartozással indult, 11 évesen többszörös bajnok volt. „Iszonyatosan nagy büszkeséggel tölt el, hogy amerikaiként egy amerikai csapat tagja lehetek. Sok munka áll még előttem, de az, hogy a Haas csapat tagja lehetek, lehetővé teszi, hogy többet tanuljak, gyorsabban fejlődjek. Azt is lehetővé teszi, hogy a legtöbbet hozzam ki a GP3-as lehetőségemből a DAMS-nál, legvégül pedig felkészüljek az F1-re.”

Ferrucci 2013-ban debütált az együléses szakágban a Skip Barber Racing Seriesben és a Formula 2000-ben. 2014-ben a brit F3 mezőnyében találta magát, ahol két versenyt is nyert, és a sorozat legfiatalabb győztese lett. Tavaly a Toyota Racing Seriesben szerepelt, mellette az FIA Formula 3 Európa-bajnokságban is rajthoz állt.