29 nov.
281 nap

17 éves karma érte utol Verstappent Brazíliában?

2018. nov. 12. 9:39

2001-ben épp Max Verstappen édesapja volt az, aki lekörözött versenyzőként kiütötte az élen haladót Brazíliában, aki akkor ki is esett.

Verstappen talán még mindig forr a dühtől, mert egy biztos győzelmet bukott el vasárnap Interlagosban, a saját hibáján kívül, és ezúttal a technika is jól, megbízhatóan működött, mindkét Red Bullban.

A vétkes Ocon volt a Force Indiával, ráadásul lekörözésnél, ami még inkább bonyolította a helyzetet. A Red Bull „ásza” valószínűleg soha nem fog megbocsájtani a társának, akivel eddig sem volt a legjobb a kapcsolata.

Vannak, akik szerint a „karma” csapott le Verstappennél, miután az édesapja 2001-ben, ha nem is hasonló módon, de kiütötte az élen haladó versenyzőt a Brazil Nagydíjon. A futamot Schumacher várhatta az élről a Ferrarival a testvére, R. Schumacher előtt, míg Häkkinen a harmadik rajtkockát foglalta el. A legjobb ötben találhattuk még Montoyát a másik Williamsszel és Coulthardot a McLarennel.

Montoya egy remek versenyt teljesíthetett volna a Williams-BMW-vel, de jött Jos Verstappen, aki a lekörözésnél torpedó módjára kiütötte őt az élről. Az eset a tegnapihoz hasonlóan sokkoló volt és a kolumbiai fel is adta a futamot a 39. körben.

És senkinek sem kell hangsúlyoznunk, hogy Montoya akkoriban mennyire heves vérmérsékletű volt, de Verstappen megúszta verekedés nélkül.

A futamot Montoya kiesésével Coulthard nyerte meg 16 másodperccel Schumacher előtt. A dobogó harmadik fokára Heidfeld állhatott fel a Sauberrel. A nagydíj után a német legenda 26 ponttal a neve mellett vezette a bajnokságot a 20 pontos Coulthard és a 10 pontos Barrichello előtt.