Nosztalgia

17 éves karma érte utol Verstappent Brazíliában?

2001-ben épp Max Verstappen édesapja volt az, aki lekörözött versenyzőként kiütötte az élen haladót Brazíliában, aki akkor ki is esett.

Damaged car of Juan Pablo Montoya, BMW Williams FW23

Fotót készítette: Sutton Images

Verstappen talán még mindig forr a dühtől, mert egy biztos győzelmet bukott el vasárnap Interlagosban, a saját hibáján kívül, és ezúttal a technika is jól, megbízhatóan működött, mindkét Red Bullban.

A vétkes Ocon volt a Force Indiával, ráadásul lekörözésnél, ami még inkább bonyolította a helyzetet. A Red Bull „ásza” valószínűleg soha nem fog megbocsájtani a társának, akivel eddig sem volt a legjobb a kapcsolata.

Vannak, akik szerint a „karma” csapott le Verstappennél, miután az édesapja 2001-ben, ha nem is hasonló módon, de kiütötte az élen haladó versenyzőt a Brazil Nagydíjon. A futamot Schumacher várhatta az élről a Ferrarival a testvére, R. Schumacher előtt, míg Häkkinen a harmadik rajtkockát foglalta el. A legjobb ötben találhattuk még Montoyát a másik Williamsszel és Coulthardot a McLarennel.

Montoya egy remek versenyt teljesíthetett volna a Williams-BMW-vel, de jött Jos Verstappen, aki a lekörözésnél torpedó módjára kiütötte őt az élről. Az eset a tegnapihoz hasonlóan sokkoló volt és a kolumbiai fel is adta a futamot a 39. körben.

És senkinek sem kell hangsúlyoznunk, hogy Montoya akkoriban mennyire heves vérmérsékletű volt, de Verstappen megúszta verekedés nélkül.

A futamot Montoya kiesésével Coulthard nyerte meg 16 másodperccel Schumacher előtt. A dobogó harmadik fokára Heidfeld állhatott fel a Sauberrel. A nagydíj után a német legenda 26 ponttal a neve mellett vezette a bajnokságot a 20 pontos Coulthard és a 10 pontos Barrichello előtt.

Videón a két eset 17 év távlatából

Előző cikk Mercedes: Hamilton a teljes versenyző mintakép, ő jelentette a különbséget idén
Következő cikk Hamilton és Verstappen sem kér a Formula E-ből, ami lassabb, mint a Formula Ford