16 éve a Forma-1-ben: Schumacher 72. győzelme, Button első F1-es dobogója

16 esztendővel ezelőtt ezen a napon ünnepelhette első F1-es dobogós helyezését Jenson Button, 2009 Forma-1 bajnoka, míg Michael Schumacher már a 72. győzelmének örülhetett a legnagyobb kategóriában.

Podium: Jenson Button

Fotót készítette: LAT Images

Ez volt a Forma-1 történetének 715. nagydíja. A nagydíjat Malajziában rendezték meg egy esős-száraz versenyhétvégén. Egy pálya, ami szinte azonnal nagyon népszerű vált, és ez a versenyzőkre is igaz volt.

A monumentális maláj ring hozott pár érdekes és látványos eredményt, bár akkoriban senki számára nem lehetett meglepő, hogy Michael Schumacher a domináns Ferrarival több mint 0.6 másodperces előnnyel szerezte meg a pole-t szombaton.

A második helyen Webber zárt a Jaguarral. Ez egy remek eredmény volt az ausztráltól és a legendás autógyártótól, mely a Ford-Cosworth motorjait használta. Hozzájuk nagyon közel, minimális különbséggel Barrichellót találhattuk a másik Ferrarival.

A brazil versenyzőt Montoya követett már közel 1 másodperccel a rajtelsőséget szerzett Schumacherhez képest a Williamsszel. A legjobb ötben még Räikkönen volt ott a McLarennel. A finn "Jégember" skót csapattársa, Coulthard pedig csak 9. lett, előtte Trullival, R. Schumacherrel, valamint Buttonnel, aki a verseny előtt még soha nem állhatott fel a dobogóra.

Alonso, Sato, és Pantano motorbüntetés miatt a rajtrács végéről várhatta a nagydíj rajtját. Az 56 körös viadalt végül Schumacher nyerte meg, de „csak” 5 másodperc volt az előnye Montoya előtt, ami a körülményekhez képest nem volt sok.

A dobogó harmadik fokára Button állhatott fel a BAR-Honda színeiben. A brit tehetség számára ez egy nagyon különleges vasárnap volt, mert először örülhetett pódiumos helyezésnek az F1-ben. Pontszerző volt még Barrichello, Trulli, Coulthard, Alonso és Massa. A spanyol versenyző a Renault-val hatalmasat ment a mezőny végéről.

Podium: Race winner Michael Schumacher, Ferrari, third place Jenson Button, BAR

Fotó készítője: Steve Etherington / LAT Images

A mezőnyben Baumgartner is az indulók között szerepelt a Minardival, de a magyar versenyző csak 16. lett, így nem szerzett pontot.  Schumachernek ez volt a 72. győzelme, míg Montoyának a 10. leggyorsabb köre a futamokon. A Ferrari 169. alkalommal győzött a száguldó cirkusz világában. Montoyához hasonlóan a BMW is jubilált, a márka 30. leggyorsabb körével.

A futam után Schumacher 20 ponttal a neve mellett vezette a bajnokságot a 13 pontos Barrichello és a 12 pontos Montoya előtt. A végelszámolásnál is Michael neve mellé került a legtöbb pont. Akkor még senki sem sejtette, hogy ez pályafutása utolsó címe.

Podium: race winner Michael Schumacher with Juan Pablo Montoya and Jenson Button
Third place finish for Jenson Button
Pitsop for Jenson Button
Jenson Button celebrates with his team
Jenson Button celebrates third place finish
Jenson Button
15

A stáb ismét odatette magát, és egy nagyon látványos videós anyaggal állt elő a 2020-as F1-es szezon előtt. Minden benne van, amire csak szükség lehet egy izgalmas trailerhez.

Előző cikk Martin Brundle: "A zárt kapus F1-es futamok tönkretennék a versenyzést"
Következő cikk Hülkenberg is ott lesz a Liberty Media virtuális Bahreini Nagydíján